Odpowiedzialność spadkobiercy | Interpretacje podatkowe

Odpowiedzialność spadkobiercy | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to odpowiedzialność spadkobiercy. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy Wnioskodawczyni nabywa prawa do dysponowania ( ujęcia w swojej deklaracji VAT-7) nadwyżki podatku naliczonego nad należnym z deklaracji VAT-7 męża lub czy może wystąpić o bezpośredni zwrot podatku VAT z deklaracji VAT-7 męża?
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE W dniu 19.06.2007r. Pani Halina ..... wystąpiła do tut. Organu podatkowego z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji, co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, w której nie toczy się postępowanie podatkowe, kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym. W dniu 02.07.2007r. Wnioskodawca złożył uzupełnienie do przedmiotowego wniosku. Wniosek dotyczy podatku od towarów i usług. Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że mąż Wnioskodawczyni prowadził działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży części do ciągników i maszyn rolniczych. W dniu 21.05.2007r. mąż zmarł. Działalność gospodarcza przez męża prowadzona była do ostatniego dnia. Deklarację VAT-7 za miesiąc kwiecień 2007r. wypełniło biuro rachunkowe. Deklaracja ta została podpisana przez męża. Deklaracja ta została złożona przez syna w dniu 22.05.2007r. W deklaracji tej wykazana została (...)
2011
1
maj

Istota:
Brak obowiązku spadkobiercy do rozliczenia uzyskanych w trakcie prowadzonej przez męża działalności należności za wykonane czynności podlegające opodatkowaniu VAT, składania deklaracji VAT-7 za kwiecień i za maj 2006r. oraz płacenia zobowiązań podatkowych wynikających z tych deklaracji
Fragment:
(...) Pismem z dnia 11 lipca 2006r. (data wpływu do tutejszego Urzędu: 13.07.2006r.) Pani X zwróciła się do tutejszego organu podatkowego z zapytaniem w sprawie dotyczącej braku obowiązku spadkobiercy do rozliczenia uzyskanych w trakcie prowadzonej przez męża działalności należności za wykonane czynności podlegające opodatkowaniu VAT, składania deklaracji VAT-7 za kwiecień i za maj 2006r. oraz płacenia zobowiązań podatkowych wynikających z tych deklaracji. Wnioskodawczyni wskazała, że mąż, jako osoba fizyczna, prowadził samodzielnie działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem od towarów i usług. Zmarł 18 maja 2006r.. Deklaracja podatkowa VAT-7 dla podatku od towarów i usług za kwiecień 2006r. została złożona przez biuro rachunkowe po śmierci Podatnika, zaś za maj 2006r. Pani X, jako spadkobierczyni, dokonała rozliczenia i złożyła deklarację VAT-7 oraz uiściła należności wynikające ze złożonych deklaracji. Wnioskodawczyni nie (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.