Odmowa wydania zaświadczenia | Interpretacje podatkowe

Odmowa wydania zaświadczenia | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to odmowa wydania zaświadczenia. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy w przypadku nabycia naczepy z kraju należącego do Wspólnoty Europejskiej podatnik powinien wystąpić o wydanie przez organ podatkowy zaświadczenia VAT-25 w celu przedstawienia w Wydziale Komunikacji?
Fragment:
(...) Z przedstawionego pisma wynika iż nabył Pan naczepę samochodową SCHMITZ KIPPMULDE SK 18-7,2 w kraju należącym do Wspólnoty Europejskiej. Informuje Pan iż do zarejestrowania ww. naczepy w wydziale komunikacji niezbędne jest zaświadczenie o uiszczeniu podatku VAT lub zwalniające z takiego obowiązku. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowym Dworze Mazowieckim informuje, że nabycie naczepy nie podlega procedurze, o której mowa w art. 105 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54 poz. 535). Zgodnie z PKWiU pojazdy mechaniczne są zakwalifikowane do grupy 34.1, natomiast nadwozia do pojazdów mechanicznych, naczepy i przyczepy należą do grupy 34.2, z czego wynika, że naczepy nie są sklasyfikowane jako pojazdy. W załączniku nr 1 do w/w ustawy o VAT wymieniono towary zaliczane do nowych środków transportu, wśród których nie występuje grupa 34.2. W związku z powyższym Naczelnik Urzędu Skarbowego nie ma podstaw prawnych do wydania (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.