Odmowa przywrócenia terminu | Interpretacje podatkowe

Odmowa przywrócenia terminu | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to odmowa przywrócenia terminu. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy odsetki od kredytu zaciągniętego na zakup lokalu mieszkalnego wraz z gruntem od developera w całości stanowią podstawę do odliczenia?
Fragment:
(...) Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że Wnioskodawca nabył lokal mieszkalny wraz z gruntem od firmy developerskiej. W złożonym wniosku o udzielenie pisemnej interpretacji zostało złożone oświadczenie, że Wnioskodawca spełnia wszystkie warunki określone ustawą do skorzystania z odliczenia od dochodu wydatków związanych ze spłatą odsetek od kredytu, o którym mowa w art. 26b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.). Z umowy o kredyt wynika, że został przyznany kredyt w kwocie 121.730 zł na budowę lokalu mieszkalnego realizowaną przez Wrocławskie Przedsiębiorstwo. Jednym z warunków wypłaty kredytu (§ 4 ust. 1 pkt 5 zawartej umowy o kredyt) jest przekazanie na rachunek Inwestora środków finansowych (własnych) w wysokości 39.000,17 zł. Tytułem dokonywanych wpłat Inwestor (sprzedawca) wystawiał kolejne faktury. Łączna wartość inwestycji związanej z zakupem (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.