Odczynniki chemiczne | Interpretacje podatkowe

Odczynniki chemiczne | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to odczynniki chemiczne. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Stawka podatku VAT na odczynniki enzymatyczna oraz odczynniki immunoenzymatyczne
Fragment:
(...) Z przedstawionego stanu faktycznego zawartego we wniosku wynika, że Spółka prowadzi działalność w zakresie handlu takimi wyrobami jak odczynniki enzymatyczne , które przez Urząd Statystyczny zostały umieszczone w grupowaniu PKWiU 24.66.42.-10.90 , odczynnikami immuno-enzymatycznymi – umieszczone w grupowaniu PKWiU 24.66.42.-10.60 oraz aparatami do diagnostyki in vitro , które są wymienione w art. 3 ust. 18 pkt c ustawy o wyrobach medycznych ( Dz.U. Nr 93 z 2004r poz. 896). Dla symbolu 24.66.42-10.60 zgodnie z załącznikiem 3 poz.82 do ustawy z dnia 11 marca 2004r o podatku od towarów i usług / Dz. U. nr 54 poz. 535/ właściwa stawka wynosi 7 %.W oparciu o załącznik nr 3 poz. 106 do ustawy o podatku od towarów i usług wyroby medyczne , w rozumieniu ustawy o wyrobach, bez względu na symbol PKWiU , opodatkowane są stawką 7%. Dla symbolu PKWiU 24.66.42-10.90 brak jest stawki obniżonej , a więc podlega ona opodatkowaniu podatkiem 22%. Biorąc powyższe pod uwagę (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.