Obsługa techniczna | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to obsługa techniczna. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2016
27
sty

Istota:

Czy usługa polegająca na naprawach i obsłudze technicznej samochodów, przyczep i naczep samochodowych na rzecz podatnika, nieposiadającego siedziby na terenie Unii Europejskiej, z wykorzystaniem własnych materiałów, narzędzi, części zamiennych i innych środków, będzie opodatkowana w Polsce podatkiem od towarów i usług?

Fragment:

Przedmiotem umowy miałaby być współpraca w zakresie napraw i obsługi technicznej samochodów, przyczep i naczep samochodowych. W ramach tej współpracy przyjmowałby Pan do naprawy/obsługi technicznej pojazd na podstawie pisemnego lub telefonicznego zlecenia. Zakres naprawy/obsługi byłby każdorazowo przez strony uzgadniany. Przy wykonaniu zleceń wykorzystywałby Pan własne środki, części zamienne, materiały i narzędzia. Za wykonaną usługę w zakresie naprawy lub obsługi technicznej wystawiałby Pan fakturę, z załącznikiem w postaci specyfikacji zawierającej ilości roboczogodzin, zakres wykonanych „ operacji ” oraz nazwy i ilości wykorzystanych w naprawie materiałów i części zamiennych. W związku z powyższym opisem zadano następujące pytanie: Czy usługa polegająca na naprawach i obsłudze technicznej samochodów, przyczep i naczep samochodowych na rzecz podatnika, nieposiadającego siedziby na terenie Unii Europejskiej, z wykorzystaniem własnych materiałów, narzędzi, części zamiennych i innych środków, będzie opodatkowana w Polsce podatkiem od towarów i usług... Zdaniem Wnioskodawcy, na podstawie art. 28b ustawy o podatku od towarów i usług, usługa napraw i obsługi technicznej samochodów, przyczep i naczep samochodowych na rzecz podatnika, nieposiadającego siedziby na terenie Unii Europejskiej, z wykorzystaniem Pana materiałów, narzędzi, części zamiennych i innych środków będzie opodatkowana w kraju, w którym siedzibę ma zleceniodawca.