Obsługa techniczna | Interpretacje podatkowe

Obsługa techniczna | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to obsługa techniczna. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy usługa polegająca na naprawach i obsłudze technicznej samochodów, przyczep i naczep samochodowych na rzecz podatnika, nieposiadającego siedziby na terenie Unii Europejskiej, z wykorzystaniem własnych materiałów, narzędzi, części zamiennych i innych środków, będzie opodatkowana w Polsce podatkiem od towarów i usług?
Fragment:
Przedmiotem umowy miałaby być współpraca w zakresie napraw i obsługi technicznej samochodów, przyczep i naczep samochodowych. W ramach tej współpracy przyjmowałby Pan do naprawy/obsługi technicznej pojazd na podstawie pisemnego lub telefonicznego zlecenia. Zakres naprawy/obsługi byłby każdorazowo przez strony uzgadniany. Przy wykonaniu zleceń wykorzystywałby Pan własne środki, części zamienne, materiały i narzędzia. Za wykonaną usługę w zakresie naprawy lub obsługi technicznej wystawiałby Pan fakturę, z załącznikiem w postaci specyfikacji zawierającej ilości roboczogodzin, zakres wykonanych „ operacji ” oraz nazwy i ilości wykorzystanych w naprawie materiałów i części zamiennych. W związku z powyższym opisem zadano następujące pytanie: Czy usługa polegająca na naprawach i obsłudze technicznej samochodów, przyczep i naczep samochodowych na rzecz podatnika, nieposiadającego siedziby na terenie Unii Europejskiej, z wykorzystaniem własnych materiałów, narzędzi, części zamiennych i innych środków, będzie opodatkowana w Polsce podatkiem od towarów i usług... Zdaniem Wnioskodawcy, na podstawie art. 28b ustawy o podatku od towarów i usług, usługa napraw i obsługi technicznej samochodów, przyczep i naczep samochodowych na rzecz podatnika, nieposiadającego siedziby na terenie Unii Europejskiej, z wykorzystaniem Pana materiałów, narzędzi, części zamiennych i innych środków będzie opodatkowana w kraju, w którym siedzibę ma zleceniodawca.
2016
27
sty
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.