1432/PMiCC/4301/13/06/EB | Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego

Czy w związku ze zwrotem ze zwrotem nieruchomości oraz przekazaniem gruntu w wieczyste uzytkowanie na podstawie decyzji administracyjnej jestem obowiązany zapłacić podatek od spadków i darowizn?

1432/PMiCC/4301/13/06/EB

postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
  1. grunty
  2. obowiązki spadkobierców
  3. spadek
  4. użytkowanie wieczyste
  1. Podatek od spadków i darowizn (SD) -> Przedmiot opodatkowania -> Przedmiot podatku

Na podstawie art. 14a par.1 i par.4 ustawy z dnia 29.08.1997r. Ordynacja podatkowa (Dz.U.Nr 8, poz.60 z 2005r. ze zm) Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa- Bielany uznaje stanowisko wyrażone przez wnoszącego zapytanie za nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

Dnia 21.06.2006r. do Urzędu Skarbowego Warszawa- Bielany wpłynęło zapytanie strony dotyczące opodatkowania działki gruntu w użytkowaniu wieczystym, nabytej w drodze spadku.Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa- Bielany informuje, że zgodnie z art.7 ust.1 ustawy z dnia 28.07.1983r. o podatku od spadków i darowizn (tekst jednolity Dz. U. z 2004r. Nr 142, poz.1514 ze zm.) od wartości działki gruntu będącej w użytkowaniu wieczystym, na której usytuowany jest budynek mieszkalny należy zapłacić podatek od spadku.

© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.