Obowiązek opodatkowania | Interpretacje podatkowe

Obowiązek opodatkowania | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to obowiązek opodatkowania. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy pełnienie funkcji Dyrektora Produkcji (zarządzanie procesem produkcji na rzecz spółki) implikuje obowiązek opodatkowania tej czynności podatkiem VAT?
Fragment:
(...) Burmistrza Miasta …, Kontrakt Menadżerski z dnia … zawarty pomiędzy: XX Sp. z o.o. oraz firmą XXX. W związku z powyższym zadano następujące pytanie. Czy pełnienie funkcji Dyrektora Produkcji (zarządzanie procesem produkcji na rzecz spółki) implikuje obowiązek opodatkowania tej czynności podatkiem VAT... Zdaniem Wnioskodawcy, wykonywanie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej usług zarządzania produkcją w spółce, na podstawie zawartej umowy o zarządzanie, rodzi obowiązek opodatkowania tych czynności podatkiem VAT. Za takim stanowiskiem przemawia stan faktyczny i prawny sprawy, gdyż zarządzający ponosi tu, na zasadach ogólnych wynikających z Kodeksu cywilnego, pełną odpowiedzialność wobec osób trzecich za wykonywane czynności. Zgodnie z art. 15 ust. 3 Ustawy o podatku od towarów i usług, fakt ponoszenia odpowiedzialności w stosunku do osób trzecich przez zleceniodawcę jest elementem decydującym o zastosowaniu dyspozycji tego przepisu. (...)
2011
1
paź

Istota:
Obowiązek opodatkowania VAT nieodpłatnego przekazywania usług związanych z działalnością gospodarczą.
Fragment:
(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Fundacji X przedstawione we wniosku z dnia 18 października 2007 r. (data wpływu 24 października 2007 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego przeniesienia praw majątkowych – jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 24 października 2007 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania (...)
2011
1
maj
© 2011-2016 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.