Obiekty hotelarskie | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to obiekty hotelarskie. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
sty

Istota:

Zamierzamy udostępniać za odpłatnością swoim pracownikom i gościom pokoje gościnne na krótkotrwałe pobyty, w należącym do nas budynku położonym w miejscowości X.Prosimy o wyjaśnienie wątpliwości jaką stawkę VAT powinniśmy stosować przy fakturowaniu wynajmu tych pomieszczeń na noclegi: czy jako najem pomieszczeń ze stawką 22% czy jako usługi w innych miejscach krótkotrwałego zakwaterowania PKWiU 55.23.13 (wg pozycji 140 załącznika Nr 3 ustawy o VAT z dnia 11 marca 2004 r) w wysokości 7 %.

Fragment:

(...) Działając na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 z późn. zm.) w odpowiedzi na pismo z dnia 07.05.2004 r. informuję, iż do świadczenia opisanych przez Państwa usług powinna być stosowana stawka w wysokości 7%. Załącznik nr 3 do ustawy z dnia 11 marca o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535) zawiera wykaz towarów i usług opodatkowanych stawką podatku w wysokości 7%. Pod poz. nr 140 zostały wymienione usługi świadczone przez obiekty noclegowe turystyki oraz inne miejsca krótkotrwałego zakwaterowania. Wszystkie usługi zawarte w powyższym grupowaniu (symbol PKWiU 55.2) podlegają opodatkowaniu stawką 7% z wyjątkiem usług zakwaterowania w bursach, internatach i domach studenckich (symbol PKWiU 55.23.15). Dział 55 PKWiU obejmuje m.in. usługi wynajmu umeblowanych lokali krótkotrwałego zakwaterowania takich jak: pokoje gościnne, kwatery wiejskie, domki letniskowe, apartamenty. W (...)