Obiekty hotelarskie | Interpretacje podatkowe

Obiekty hotelarskie | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to obiekty hotelarskie. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Zamierzamy udostępniać za odpłatnością swoim pracownikom i gościom pokoje gościnne na krótkotrwałe pobyty, w należącym do nas budynku położonym w miejscowości X.Prosimy o wyjaśnienie wątpliwości jaką stawkę VAT powinniśmy stosować przy fakturowaniu wynajmu tych pomieszczeń na noclegi: czy jako najem pomieszczeń ze stawką 22% czy jako usługi w innych miejscach krótkotrwałego zakwaterowania PKWiU 55.23.13 (wg pozycji 140 załącznika Nr 3 ustawy o VAT z dnia 11 marca 2004 r) w wysokości 7 %.
Fragment:
(...) Działając na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 z późn. zm.) w odpowiedzi na pismo z dnia 07.05.2004 r. informuję, iż do świadczenia opisanych przez Państwa usług powinna być stosowana stawka w wysokości 7%. Załącznik nr 3 do ustawy z dnia 11 marca o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535) zawiera wykaz towarów i usług opodatkowanych stawką podatku w wysokości 7%. Pod poz. nr 140 zostały wymienione usługi świadczone przez obiekty noclegowe turystyki oraz inne miejsca krótkotrwałego zakwaterowania. Wszystkie usługi zawarte w powyższym grupowaniu (symbol PKWiU 55.2) podlegają opodatkowaniu stawką 7% z wyjątkiem usług zakwaterowania w bursach, internatach i domach studenckich (symbol PKWiU 55.23.15). Dział 55 PKWiU obejmuje m.in. usługi wynajmu umeblowanych lokali krótkotrwałego zakwaterowania takich jak: pokoje gościnne, kwatery wiejskie, domki letniskowe, apartamenty. W (...)
2011
1
sty
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.