Obiekt użytkowy | Interpretacje podatkowe

Obiekt użytkowy | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to obiekt użytkowy. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy zastosowanie zwolnienia z podatku VAT w przypadku czynszu za dzierżawę gruntu, który w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod zabudowę zagrodową, a dzierżawca ustawił na nim pawilon handlowy niezwiązany trwale z gruntem jest prawidłowe, czy też powinien zastosować podstawową stawkę podatku VAT, to jest 22%?
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Na podstawie art.14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku - Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U z 2005 roku Nr 8, poz. 60, ze zmianami), po rozpatrzeniu wniosku z dnia 27 kwietnia 2006 roku U.G. i M. w R. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowie Wielkopolskim udzielając pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w sprawie wysokości stawki podatku VAT od dzierżawy gruntu, który w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod zabudowę zagrodową, a dzierżawca ustawił na tym gruncie pawilon handlowy, uznaje stanowisko Podatnika za nieprawidłowe. UZASADNIENIE Podatnik w swoim piśmie z dnia 27 kwietnia 2006 roku, uzupełnionym w dniu 06 lipca 2006 roku, zwrócił się do tutejszego Urzędu Skarbowego z zapytaniem w sprawie ustalenia wysokości stawki podatku VAT w przypadku dzierżawy gruntu, którego jest właścicielem, a który w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod zabudowę (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.