Nierząd | Interpretacje podatkowe

Nierząd | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to nierząd. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy środki pieniężne na pokrycie wydatków Wnioskodawczyni na zakup nieruchomości mogą podlegać opodatkowaniu jako nieujawnione źródła przychodu stawką 75%, jeżeli zostały uzyskane z uprawiania nierządu?
Fragment:
(...) nierządu... Postanowieniem z dnia 17 marca 2014 r. nr IBPB II/1/4153-1/14/BD organ interpretacyjny utrzymał w mocy zaskarżone postanowienie. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie prawomocnym wyrokiem z 10 września 2014 r. sygn. akt I SA/Kr 1009/14 uchylił zaskarżone postanowienie oraz poprzedzające je postanowienie Ministra Finansów z 3 stycznia 2014 r. znak: IBPB II/1/415-924/13/ASz stwierdzając, że skarga zasługiwała na uwzględnienie. Sąd wskazał, że Skarżąca zaskarżyła jedynie odmowę udzielenia odpowiedzi na pytanie 1 zawarte we wniosku, tj. „ Czy środki pieniężne na pokrycie wydatków Wnioskodawcy na zakup nieruchomości mogą podlegać opodatkowaniu jako nieujawnione źródła przychodu stawką 75%, jeżeli zostały uzyskane z uprawiania nierządu... ”. W ocenie Sądu treść pytania w żaden sposób nie odwołuje się do konieczności oceny czy Skarżąca faktycznie uzyskała dochody z nierządu. Zdaniem Sądu, Skarżąca pytała czy dochody z nierządu będą traktowane jako dochody „ wolne od opodatkowania ” w rozumieniu art. 20 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W tej sytuacji, zdaniem Sądu, nie było żadnych prawnych (...)
2015
8
maj
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Nierząd
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.