Nieplanowy odpis amortyzacyjny | Interpretacje podatkowe

Nieplanowy odpis amortyzacyjny | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to nieplanowy odpis amortyzacyjny. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Dotyczy zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nieplanowych odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych
Fragment:
(...) w którym postawiono je w stan likwidacji, zbyto, lub stwierdzono ich niedobór; suma odpisów amortyzacyjnych obejmuje również odpisy, których zgodnie z art. 16 ust. 1 tej ustawy nie uważa się za koszty uzyskania przychodów. Jednakże nie oznacza to, że odpisy amortyzacyjne stanowiące i niestanowiące kosztu uzyskania przychodów w rachunku podatkowym są tożsame z odpisami amortyzacyjnymi dokonanymi w rachunku bilansowym. W świetle powyższego, skoro dokonany dla celów bilansowych nieplanowy odpis amortyzacyjny nie jest odpisem amortyzacyjnym w rozumieniu art. 16a – 16m ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, to w myśl wskazanego art. 15 ust. 6 tej ustawy odpis taki nie może stanowić kosztu uzyskania przychodów. Stanowisko spółki w tej kwestii jest zatem prawidłowe. Weryfikacji natomiast wymaga stanowisko spółki, że „...w miesiącu zakończenia fizycznej likwidacji lub zbycia takiego środka trwałego, jego niepokrytą odpisami amortyzacyjnymi (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.