Nabycie nieodpłatnej służebności | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to nabycie nieodpłatnej służebności. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2012
28
sty

Istota:

Czy nabycie nieodpłatnej służebności gruntowej przechodu i przejazdu podlega opodatkowaniu podatkiem od spadku i darowizn?

Fragment:

(...) od spadków i darowizn. Ze zdarzenia przyszłego przedstawionego we wniosku wynika, że jest Pan właścicielem działki 173/3. Celem zapewnienia dostępu do drogi publicznej Burmistrz Miasta wydał zarządzenie, w którym wyraził zgodę na ustanowienie nieodpłatnej służebności gruntowej na rzecz każdoczesnych właścicieli działki gruntu nr 173/3, polegającej na prawie przechodu i przejazdu. Biorąc pod uwagę powyższe oraz obowiązujący stan prawny, należy stwierdzić że nabycie nieodpłatnej służebności gruntowej nie jest objęte ustawą o podatku od spadków i darowizn, a tym samym nie podlega opodatkowaniu tym podatkiem. Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dniu datowania interpretacji. Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (...)