Mur oporowy | Interpretacje podatkowe

Mur oporowy | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to mur oporowy. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Jaką stawkę należy zastosować w przypadku zbycia w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowej z posadowionym murem oporowym, w celu uzupełnienia sąsiedniej nieruchomości?
Fragment:
(...) siebie równolegle i przylegającymi do budynków znajdujących się na działkach sąsiednich, wykonanymi z pustaków, otynkowanymi i zadaszonymi blachą falistą. Opisane ogrodzenie wybudowano na gruncie gminnym ze względów bezpieczeństwa celem oddzielenia przestrzeni pomiędzy budynkami a drogą publiczną. Nakłady poczynione na wybudowanie murów oporowych poniosły osoby fizyczne wnioskujące o dołączenie nieruchomości gruntowej. Zgodnie z oświadczeniem stron przedmiotowy mur oporowy został wybudowany w 1991r., a jego koszt wyniósł 500,- zł. Korzystanie przez osoby fizyczne z sąsiedniej działki, gdzie znajdują się mury oporowe nie było regulowane przez Gminę w formie opłaty za bezumowne korzystanie, czy też w formie zawarcia umowy dzierżawy. Zgodnie z przedstawionym przez wnioskodawcę stanem faktycznym działka przeznaczona do dołączenia oznaczona jest w ewidencji gruntów symbolem Bp. Z uwagi na wielkość i kształt nie może stanowić samodzielnej (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Mur oporowy
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.