Mięso | Interpretacje podatkowe

Mięso | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to mięso. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Jaką stawką podatku od towarów i usług należy opodatkować dostawy „ żołądków wieprzowych parzonych, nie nadających się do bezpośredniego spożycia” zakwalifikowanych do PKWiU 15.13?
Fragment:
(...) art.5 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, zwanym dalej „podatkiem” podlegają odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju... Według art.41 ust.2 w.w. ustawy – dla towarów i usług wymienionych w załączniku nr 3 do ustawy, stawka podatku wynosi 7%, z zastrzeżeniem ust.12 i art.114 ust.1. Pod poz.18 tego załącznika ustawodawca wykazał – mięso i produkty mięsne, z wyłączeniem: tłuszczów technicznych, produktów ubocznych garbarń, skór i skórek niejadalnych, usług związanych z wytwarzaniem produktów mięsnych – zakwalifikowane do PKWiU ex 15.1. W związku z czym należy stwierdzić, że w przypadku zakwalifikowania przez podatnika towaru do PKWiU 15.13 podlegać on będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług wg. stawki 7%. Jednocześnie Naczelnik Urzędu Skarbowego Poznań-Śródmieście informuje, iż (...)
2011
1
kwi

Istota:
Czy należy zastosować stawkę podatku 3% VAT przy dostawie wyrobów mięsnych świeżych (PKWiU 15.11.15-00.40) i mrożonych (PKWiU 15.11.16-00.40)?
Fragment:
(...) W świetle art. 146 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11.03.2004 r o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54. poz. 535 ze zm.) stawka podatku VAT w wysokości 3% obowiązuje do 30.04.2008 r., w odniesieniu do czynności o których mowa w art. 5, których przedmiotem są towary i usługi wymienione w załączniku nr 6 do w/w ustawy, wyłączeniem wewnątrzwsólnotowej dostawy towarów i eksportu towarów. W pozycji 14 powołanego załącznika zostały wymienione towary o symbolu PKWiU 15.11.1 mięso i podroby jadalne wołowe, wieprzowe, baranie, kozie, końskie, z osłów i mułów. Ponadto, tutejszy organ podatkowy informuje, że dla prawidłowego zastosowania symbolu PKWiU dla wyrobów i usług właściwym jest Urząd Statystyczny. Zgodnie z Komunikatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 05.11.2002 r. w sprawie trybu wydawania opinii interpretacyjnych według obowiązujących standardów klasyfikacyjnych, opinie takie wydaje Ośrodek Interpretacji Standardów (...)
2011
1
mar

Istota:
Czy zastosowanie stawki podatku od towarów i usług VAT 7% i symbolu PKWiU 15.13.90-00.00 jest właściwe przy wykonaniu usługi uboju żywca wołowego i wieprzowego dla osób zlecających?
Fragment:
(...) Odpowiadając na pytanie strony, informuje się, że usługi sklasyfikowane pod numerem Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług - 15.13.90-00.00, to usługi związane z wytwarzaniem produktów mięsnych, które podlegają opodatkowaniu podstawową stawką podatku od towarów i usług, tj. stawką 22%, a nie jak zasugerowano w piśmie stawką 7%. Z kolei jeżeli chodzi o potwierdzenie zastosowania prawidłowego symbolu PKWiU do świadczonych przez Panie usług, tut. organ podatkowy informuje, że w tej sprawie należy się zwrócić do właściwego urzędu statystycznego. Zgodnie z Komunikatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 5 listopada 2002 r. w sprawie trybu wydawania opinii interpretacyjnych według obowiązujących standardów klasyfikacyjnych, opinie takie wydaje Ośrodek Interpretacji Standardów Klasyfikacyjnych w Łodzi, ul. Suwalska 29, 93-176 Łódź. (...)
2011
1
lut

Istota:
Spółka zgłasza wątpliwości, czy sprzedając sprowadzone z Włoch mięso, bez dalszego jego przerobu, powinna stosować stawkę podatku VAT w wysokości 3%, czy 7%.
Fragment:
(...) pod poz. 52 ujęto wyroby sklasyfikowane do grupowania: ex 15.13.1- „Konserwy i przetwory z mięsa, podrobów mięsnych lub krwi – z wyłączeniem niejadalnych mączek, grysików i granulek z mięsa i podrobów (wg PKWiU 15.13.13-00.10)”. Według objaśnień do ww. załącznika symbol „ex” oznacza, że wymieniona pozycja dotyczy tylko i wyłącznie danego wyrobu/usługi z danego grupowania. Zatem sprowadzane przez Spółkę wyroby sklasyfikowane do grupowania wg PKWiU 15.13.11-50 „Mięso wieprzowe suszone, solone w solance lub wędzone, pozostałe” objęte są grupowaniem wymienionym w poz. 52 ww. Załącznika. Sprzedaż tych wyrobów należy opodatkować stawką podatku w wysokości 7%. Odnosząc się do zapytania Spółki należy zauważyć, iż to na producencie lub importerze towaru ciąży obowiązek ustalenia właściwej klasyfikacji, w oparciu o przepisy o statystyce publicznej, a w wyniku tego stosowania właściwej stawki podatku od towarów i usług. W razie (...)
2011
1
sty
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Mięso
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.