Miejsce przeznaczenia | Interpretacje podatkowe

Miejsce przeznaczenia | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to miejsce przeznaczenia. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy podlegają rozliczeniu do podstawy opodatkowania podatkiem VAT z tytułu importu towarów, koszty z tytułu przewozu kontrahentów i inne koszty przewozowe?
Fragment:
(...) pierwsze miejsce przeznaczenia rozumie się miejsce wymienionew dokumencie przewozowym lub innym dokumencie, na podstawie którego towary są importowane. Elementy, o których mowa w zdaniu pierwszym, wlicza się do podstawy opodatkowania również gdy powstają one w związku z transportem do innego miejsca przeznaczenia na terytorium Wspólnoty, jeżeli miejsce jest to znane w momencie dokonania importu. Jak wynika z treści zapytania, w omawianym przypadku na dokumencie celnym wskazano jako miejsce przeznaczenia G., a zatem do podstawy opodatkowania przy określaniu podatku VAT należy wliczyć wszelkie koszty poniesione w związku z transportem do tego miejsca. Usługi związane z przeładunkiem, transportem na trasie G. - K., zlecone innemu krajowemu podmiotowi stanowią odrębną usługę w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy i podlegają oddzielnemu rozliczeniu. W tym przypadku obowiązek opodatkowania w/w usługi ciąży na podmiocie świadczącym tą usługę. W/w usługi (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.