Metoda memoriałowa | Interpretacje podatkowe

Metoda memoriałowa | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to metoda memoriałowa. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Moment i sposób zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków związanych z umową o przejście na nowy model współpracy, z przygotowaniem i przekazaniem placówki, jak również z umowami o współpracę
Fragment:
(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112 poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Jawnej, przedstawione we wniosku z dnia 16 stycznia 2008r. (data wpływu do tut. Biura – 21 stycznia 2008r.), uzupełnionym w dniu 17 marca 2008r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie: momentu i sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków związanych z umową o przejście na nowy model współpracy, z przygotowaniem i przekazaniem placówki, jak również z umowami o (...)
2011
1
cze

Istota:
Czy w przypadku osiągnięcia dochodu ze sprzedaży akcji pracowniczych, podatnik będzie zobowiązany do zapłacenia 19% podatku od części dochodu uzyskanego w danym roku, czy też od całej kwoty określonej w umowa kupna-sprzedaży akcji?
Fragment:
(...) Pismem z dnia 11.10.2005 r. (data wpływu), podatnik zwrócił się do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lesznie o interpretację zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie. Z przedstawionego przez wnioskodawcę stanu faktycznego wynika, że w związku z prywatyzacją zakładu S.A. w Lesznie, mającą miejsce w grudniu 2002 r., otrzymał nieodpłatnie akcje w trybie art. 38 ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych. Zgodnie z Pakietem Gwarancji Socjalnych oraz Statutem Spółki pracownicy mają prawo odsprzedać swoje udziały właścicielowi. Taką możliwość wykorzysta również podatnik i zostanie zawarta umowa kupna-sprzedaży. Określona w niej będzie wartość całości akcji, jednak ich spłata nastąpi w trzech ratach (okresach półrocznych). W związku z powyższym podatnik zwraca się z pytaniem, czy w przypadku osiągnięcia dochodu ze sprzedaży akcji będzie zobowiązany do zapłacenia 19% podatku od uzyskanej w (...)
2011
1
mar

Istota:
Czy należy dokonać korekty zapisów z podatkowej księdze przychodów i rozchodów prowadzonej metodą memoriałową w sytuacji, gdy dokonane przez podatnika płatności zostały zgodnie z wyrokiem Sądu zaliczone nie na należność główną lecz na odsetki za zwłokę?
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Na podstawie art. 14a §1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz.60 ze zm.) Naczelnik Urzędu Skarbowego w T. stwierdza, że stanowisko podatnika przedstawione we wniosku z dnia 21.02.2005 r. o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w sprawie dot. zasad ewidencjonowania zdarzeń w podatkowej księdze przychodów i rozchodów prowadzonej metodą memoriałową, jest prawidłowe. UZASADNIENIE Stan faktyczny opisany przez wnioskodawcę: podatnik prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej, której przedmiotem jest handel detaliczny. Spółka współpracowała z firmą dostarczającą mrożone pieczywo. Współpraca z powodu nieporozumień została zakończona. Firma dostawcza w roku ubiegłym skierowała przeciwko spółce pozew do sądu o zapłatę długów wraz z odsetkami za zwłokę. W czasie trwania postępowania sądowego spółka (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.