Mąka | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to mąka. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2014
23
kwi

Istota:

Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, że zgodnie z dyspozycja art. 41 ust. 2a oraz poz. 20 załącznika 10 do ustawy o VAT od 1 stycznia 2011 r. dostawa mąki kokosowej (PKWiU 10.41.42.0) podlega opodatkowaniu stawką VAT w wysokości 5%.

Fragment:

Z uwagi na swoje zalety odżywcze mąka kierowana jest szczególnie dla konsumentów wrażliwych na alergeny, diabetyków, wegan i wegetarian. Producent mąki posiada certyfikacje ekologiczne rolnictwa spoza Unii Europejskiej, co poszerza jej grono odbiorców o konsumentów zainteresowanych spożyciem produktów ekologicznych. Dnia 16 października 2013 r. firma otrzymała z Ośrodka Interpretacji Standardów Klasyfikacyjnych Urzędu Statycznego w Łodzi potwierdzenie swojego stanowiska tj. wskazanie, że „ mąka kokosowa jest sklasyfikowana do grupowania mąki i mączki z nasion i/lub owoców oleistych, z wyłączeniem gorczycy ” oznaczonego symbolem 10.41.42.0. Pod poz. 20 załącznika nr 10 do ustawy, zawierającego wykaz towarów opodatkowanych stawką podatku 5%, wymienione zostały towary sklasyfikowane pod symbolem PKWiU ex 10.4. tj. Oleje i tłuszcze zwierzęce i roślinne - wyłącznie jadalne. Towar sprzedawany przez Wnioskodawcę tj. mąka kokosowa sklasyfikowana odpowiednio pod symbolem PKWiU 10.41.42.0 mieści się w poz. 20 załącznika nr 10 do ustawy. Mając na względzie powołane przepisy prawa oraz wskazany we wniosku symbol PKWiU należy stwierdzić, że mąka kokosowa sklasyfikowana pod symbolem 10.41.42.0. podlega opodatkowaniu preferencyjną 5% stawką podatku od towarów i usług, na podstawie art. 41 ust. 2a ustawy, w związku z poz. 20 załącznika nr 10 do ustawy.