Mąka | Interpretacje podatkowe

Mąka | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to mąka. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, że zgodnie z dyspozycja art. 41 ust. 2a oraz poz. 20 załącznika 10 do ustawy o VAT od 1 stycznia 2011 r. dostawa mąki kokosowej (PKWiU 10.41.42.0) podlega opodatkowaniu stawką VAT w wysokości 5%.
Fragment:
Z uwagi na swoje zalety odżywcze mąka kierowana jest szczególnie dla konsumentów wrażliwych na alergeny, diabetyków, wegan i wegetarian. Producent mąki posiada certyfikacje ekologiczne rolnictwa spoza Unii Europejskiej, co poszerza jej grono odbiorców o konsumentów zainteresowanych spożyciem produktów ekologicznych. Dnia 16 października 2013 r. firma otrzymała z Ośrodka Interpretacji Standardów Klasyfikacyjnych Urzędu Statycznego w Łodzi potwierdzenie swojego stanowiska tj. wskazanie, że „ mąka kokosowa jest sklasyfikowana do grupowania mąki i mączki z nasion i/lub owoców oleistych, z wyłączeniem gorczycy ” oznaczonego symbolem 10.41.42.0. Pod poz. 20 załącznika nr 10 do ustawy, zawierającego wykaz towarów opodatkowanych stawką podatku 5%, wymienione zostały towary sklasyfikowane pod symbolem PKWiU ex 10.4. tj. Oleje i tłuszcze zwierzęce i roślinne - wyłącznie jadalne. Towar sprzedawany przez Wnioskodawcę tj. mąka kokosowa sklasyfikowana odpowiednio pod symbolem PKWiU 10.41.42.0 mieści się w poz. 20 załącznika nr 10 do ustawy. Mając na względzie powołane przepisy prawa oraz wskazany we wniosku symbol PKWiU należy stwierdzić, że mąka kokosowa sklasyfikowana pod symbolem 10.41.42.0. podlega opodatkowaniu preferencyjną 5% stawką podatku od towarów i usług, na podstawie art. 41 ust. 2a ustawy, w związku z poz. 20 załącznika nr 10 do ustawy.
2014
23
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Mąka
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.