Lokatorzy | Interpretacje podatkowe

Lokatorzy | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to lokatorzy. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy w związku ze zwrotem ze zwrotem nieruchomości oraz przekazaniem gruntu w wieczyste uzytkowanie na podstawie decyzji administracyjnej jestem obowiązany zapłacić podatek od spadków i darowizn?
Fragment:
(...) Na podstawie art.14"a" par.1 i par.4 ustawy z dnia 29.08.1997r. Ordynacja podatkowa (Dz.U.Nr 8, poz.60 z 2005r. ze zm.) naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa Bielany uznaje stanowisko wyrażone przez wnoszącego zapytanie za prawidłowe. UZASADNIENIE Dnia 21.06.2006r. do Urzędu Skarbowego Warszawa- Bielany wpłynęło zapytanie strony dotyczące opodatkowania podatkiem od spadków budynku mieszkalnego w całości zajętego przez osoby trzecie na podstawie umów najmu, do których mają zastosowanie przepisy o czynszu regulowanym, określonym w ustawie o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych.Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa- Bielany informuje, że zgodnie z art.4 ust.1 pkt.13 ustawy z dnia 28.07.1983 o podatku od spadków i darowizn (tekst jedn. Dz.U. z 2004r. Nr 142, poz.1514 ze zm.) zwalnia się od podatku nabycie w drodze spadku lub darowizny budynku, w części zajętej przez osoby trzecie na podstawie umów najmu, do których mają zastosowanie przepisy o (...)
2011
1
kwi

Istota:
Jaką stawkę należy zastosować do opłat eksploatacyjnych w sytuacji gdy czynności wykonywane są na rzecz osób nie będących członkami, którym przysługuje lokatorskie prawo do zajmowanego lokalu mieszkalnego?
Fragment:
(...) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działając na podstawie art. 14b § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. - Ordynacja podatkowa /Dz.U. Nr 137, poz. 926 z późn.zm./ w brzmieniu obowiązującym do 31.12.2004 r., dokonuje sprostowania informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego udzielonej pismem z dnia 03.11.2004 r., nr US06VAT/446/598104/04/MT przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w Grodzisku Mazowieckim. Pismem z dnia 03.09.2004 r. Strona zwróciła się do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Grodzisku Mazowieckim z wnioskiem o udzielenie informacji o sposobie opodatkowania opłat eksploatacyjnych w sytuacji gdy czynności wykonywane są na rzecz osób nie będących członkami, którym przysługuje lokatorskie prawo do zajmowanego lokalu mieszkalnego. W ocenie Wnioskujących czynności te zwolnione są z opodatkowania na podstawie przepisu art. 43 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535) w związku z § 8 ust. 1 (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Lokatorzy
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.