Lokal zastępczy | Interpretacje podatkowe

Lokal zastępczy | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to lokal zastępczy. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Jednostka pyta czy wydatki poniesione na remont lokalu zastępczego będą stanowiły koszt podatkowy (pośrednio lub bezpośrednio)?
Fragment:
(...) przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 16 ust. 1 ustawy. Sformułowanie cytowanego przepisu sprawia, że kosztami uzyskania przychodów są wszelkie wydatki, poniesione w celu osiągnięcia przychodów. Jednostka we wniosku stwierdza, że eksmisja lokatora oraz z tym związany remont lokalu zastępczego, była konieczna, by móc wyremontować lokal mieszkalny i osiągnąć z jego tytułu przychody z najmu lub sprzedaży. Lokal zastępczy nie stanowi własności Spółki a zatem nie spełnia definicji środka trwałego zawartego w art. 16 a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. W związku z powyższym wydatki poniesione na remont lokalu zastępczego stanowią dla spółki koszt uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia, przy zachowaniu, że zostały poniesione w celu osiągnięcia przychodów. Zgodnie z art. 14a § 2 ustawy Ordynacja podatkowa niniejsza interpretacja dotyczy stanu faktycznego (...)
2011
1
maj
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.