Lokal zastępczy | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to lokal zastępczy. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
maj

Istota:

Jednostka pyta czy wydatki poniesione na remont lokalu zastępczego będą stanowiły koszt podatkowy (pośrednio lub bezpośrednio)?

Fragment:

(...) przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 16 ust. 1 ustawy. Sformułowanie cytowanego przepisu sprawia, że kosztami uzyskania przychodów są wszelkie wydatki, poniesione w celu osiągnięcia przychodów. Jednostka we wniosku stwierdza, że eksmisja lokatora oraz z tym związany remont lokalu zastępczego, była konieczna, by móc wyremontować lokal mieszkalny i osiągnąć z jego tytułu przychody z najmu lub sprzedaży. Lokal zastępczy nie stanowi własności Spółki a zatem nie spełnia definicji środka trwałego zawartego w art. 16 a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. W związku z powyższym wydatki poniesione na remont lokalu zastępczego stanowią dla spółki koszt uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia, przy zachowaniu, że zostały poniesione w celu osiągnięcia przychodów. Zgodnie z art. 14a § 2 ustawy Ordynacja podatkowa niniejsza interpretacja dotyczy stanu faktycznego (...)