Liczniki prądu zmiennego | Interpretacje podatkowe

Liczniki prądu zmiennego | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to liczniki prądu zmiennego. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Jaką stawkę podatku VAT zastosować przy sprzedaży elektronicznych liczników energii elektrycznej?
Fragment:
(...) W piśmie z dnia 2.04.2004 r. Podatnik prosi o wyjaśnienie jaką stawkę podatku VAT należy zastosować przy sprzedaży elektronicznych liczników energii elektrycznej. Do ww. pisma została dołączona opinia Urzędu Statystycznego w Łodzi, z której wynika, że liczniki elektroniczne energii elektrycznej mieszczą się w grupowaniu PKWiU 33.20.63-70.2 „Liczniki elektryczne prądu zmiennego”. Zgodnie z obowiązującym w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2004 r. przepisem § 66 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 27, poz. 268 ze zm.), stawkę podatku VAT w wysokości 7% stosuje się dla materiałów i usług (robót) budowlanych określonych w załączniku Nr 4 do rozporządzenia. W poz. 77 ww. załącznika Nr 4 zostały ujęte liczniki elektryczne prądu zmiennego o symbolu PKWiU 33.20.63-70.2, a zatem sprzedaż ww. (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.