Leczenie poza granicami | Interpretacje podatkowe

Leczenie poza granicami | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to leczenie poza granicami. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie gabinetu lekarskiego w Polsce. Organizuje gabinet lekarski w Londynie. W tym celu odbywa podróże do Londynu i ponosi koszty podróży ? diety, bilet na samolot. W związku z tym powstała wątpliwość czy powyższe koszty może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej w Polsce działalności gospodarczej.
Fragment:
(...) W dniu 09.11.2005r. został skierowany wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji odnośnie zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych w przedstawionej indywidualnej sprawie. Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że w ramach prowadzonej działalności gospodarczej podatnik organizuje gabinet lekarski w Londynie, w którym zamierza przyjmować pacjentów kilka dni w miesiącu. Na zorganizowanie gabinetu lekarskiego w Londynie poniesione zostały pewne koszty, między innymi koszty podróży służbowych - diety, bilet na samolot. Koszty te podatnik zakwalifikował do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej. W oparciu o powyższy stan faktyczny powstały wątpliwości czy wydatki ponoszone na odbywanie podróży do Londynu, w tym diety zagraniczne, w celu zorganizowania tam gabinetu lekarskiego utożsamiane z odbywaniem podróży służbowej w rozumieniu art. 23 ust. 1 pkt 52 (...)
2011
1
mar

Istota:
Czy mogę odliczyć od dochodu koszty przelotu dziecka i ewentualnie moje (jako opiekuna) na operację, która odbyła się w USA?
Fragment:
(...) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kętrzynie na podstawie art. 14a § 1 i 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U Nr 137, poz. 926 ze zm.) – w odpowiedzi na pismo z dnia 18.02.2004 r. o udzielenie pisemnej interpretacji w zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego w sprawie odliczenia od dochodu wydatków na cele rehabilitacyjne związanych z przelotem dziecka i opiekuna (matki) na operację, która odbyła się za granicą w USA - uprzejmie informuje: Z przedstawionego przez Panią stanu faktycznego oraz załączonych do wniosku dokumentów wynika: Z dniem 11.12.2003 r. postanowiono córkę Ewę S. zaliczyć do osób niepełnosprawnych. W okresie od 01.11.2000 r. do 31.10.2003 r. córka ze względu na stan zdrowia wymagała stałej opieki pielęgnacyjnej lub systematycznego współdziałania w postępowaniu leczniczym lub rehabilitacyjnym – co stwierdził lekarz specjalista wystawiając w dniu 06.11.2000 r. zaświadczenie o stanie zdrowia dziecka (...)
2011
1
sty
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.