Kuwejt | Interpretacje podatkowe

Kuwejt | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to Kuwejt. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Gdzie są opodatkowane dochody uzyskiwane z pracy najemnej wykonywanej na terytorium Kuwejtu przez osobę mającą miejsce zamieszkania w Polsce?
Fragment:
(...) wniosku stan faktyczny oraz przedstawiony powyżej stan prawny, Minister Finansów stwierdza, iż do dochodów uzyskanych przez Podatnika w 2006 r. z tytułu pracy wykonywanej na terytorium Kuwejtu ma zastosowanie art. 15 ust. 2 ww. umowy, gdyż zostały spełnione wszystkie warunki określone w tym przepisie. Oznacza to, iż dochody te podlegają opodatkowaniu wyłącznie w Polsce. Natomiast odnośnie dochodów uzyskiwanych przez Podatnika w 2007 r. z tytułu pracy wykonywanej na terytorium Kuwejtu, będzie miał zastosowanie przepis art. 15 ust. 1 polsko-kuwejckiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, zgodnie z którym dochody te mogą podlegać opodatkowaniu zarówno w Kuwejcie jak i w Polsce. Wówczas w celu zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu w Polsce należy zastosować metodę unikania podwójnego opodatkowania określoną w art. 24 ust. 3 lit. a) tej umowy (metoda wyłączenia z progresją). Minister Finansów informuje, że interpretacja dotyczy stanu faktycznego (...)
2011
1
maj
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Kuwejt
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.