Kuratorzy | Interpretacje podatkowe

Kuratorzy | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to kuratorzy. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy od dochodu lub straty powstałej z najmu zarządzanej nieruchomości - kurator sądowy zobowiązany jest do rozliczenia się jako podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych czy też do rozliczenia się jedynie w imieniu i na rzecz nieobecnego właściciela?
Fragment:
(...) Naczelnik Urzędu Skarbowego Łódź-Polesie , działając na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) uznaje stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 12.12.2005 r. - za nieprawidłowe. We wniosku z dnia 08.12.2005 r. (data wpływu 12.12.2005 r.), zwróciła się Pani o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu stosowania prawa podatkowego w kwestii obowiązków podatkowych kuratora sądowego zobowiązanego do zarządu nieruchomością osoby nieobecnej. Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że postanowieniem Sądu Rejonowego dla Łodzi - Śródmieścia w Łodzi VII Wydział Rodzinny i Nieletnich, została Pani ustanowiona kuratorem do reprezentowania osoby nieobecnej a w szczególności upoważniona do zarządu majątkiem nieobecnej. W ramach upoważnienia do zarządu wystawia Pani faktury najemcom lokali użytkowych, zbiera czynsze i świadczenia za lokale (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Kuratorzy
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.