Księgi handlowe | Interpretacje podatkowe

Księgi handlowe | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to księgi handlowe. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy (pomimo bycia osobą zagraniczną) w celu ustalenia zobowiązań podatkowych związanych z prowadzoną w Polsce działalnością gospodarczą Wnioskodawca może prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów?
Fragment:
(...) detalicznej motocykli, ich naprawy i konserwacji oraz sprzedaży hurtowej i detalicznej części i akcesoriów do nich. Jako osoba fizyczna dokonała Pani rejestracji w ewidencji działalności gospodarczej i wybrała opodatkowanie na zasadach ogólnych W rozumieniu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej jest Pani osobą zagraniczną - dlatego też zgodnie z art. 2 ust.1 pkt 6 ustawy o rachunkowości, w związku z art. 24a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych prowadzi księgi handlowe. W 2009 roku nie przekroczyła Pani obrotu 1.200.000 Euro. Przewiduje Pani, że nie przekroczy tego limitu także w 2010 roku. Ponadto informuje Pani, że miejscowość Plichta w województwie warmińsko-mazurskim, podana w części B-3 wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej jako adres zamieszkania - jest miejscowością w której przebywa Pani z zamiarem stałego pobytu. W związku z powyższym zadano następujące pytanie: Czy (pomimo bycia osobą zagraniczną) w celu (...)
2011
1
wrz

Istota:
Czy kwoty poniesionego czynszu inicjalnego, czynszu „0” oraz opłaty manipulacyjnej stanowić będą koszt podatkowy w momencie ich poniesienia, czy też powinny być rozliczane proporcjonalnie do okresu trwania umowy leasingowej, której dotyczą?
Fragment:
(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. u. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. u. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 2 października 2009 r. (data wpływu 5 października 2009 r.), uzupełnionym w dniu 28 października 2009 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów – jest nieprawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 5 października 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w (...)
2011
1
sie

Istota:
Czy w sytuacji gdy Wnioskodawczyni zakończyła działalność gospodarczą w zakresie usług finansowych i w tym samym roku kalendarzowym a zarazem podatkowym podjęła działalność inną i dokonała stosownej zmiany w ewidencji działalności gospodarczej, obowiązana jest zachować dotychczasowy sposób księgowania dokumentacji podatkowej tzn. prowadzić pełną księgowość - księgi handlowe - czy też uznając, iż poprzednią działalność Wniodkodawczyni zamknęła i otworzyła nową ma prawo wyboru formy księgowania dokumentów finansowych - faktur, rachunków itp. - i będzie to czyniła poprzez założenie i prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów?
Fragment:
(...) 2002 oraz z dnia 30 czerwca 2009 r. W związku z powyższym zadano następujące pytanie. Czy w sytuacji gdy zakończyła Pani działalność gospodarczą w zakresie usług finansowych i w tym samym roku kalendarzowym a zarazem podatkowym podjęła działalność inną niż opisana powyżej i dokonała stosownej zmiany w ewidencji działalności gospodarczej, obowiązana jest Pani zachować dotychczasowy sposób księgowania dokumentacji podatkowej tzn. prowadzić pełną księgowość - księgi handlowe - czy też uznając, iż poprzednią działalność Pani zamknęła i otworzyła nową ma prawo wyboru formy księgowania dokumentów finansowych - faktur, rachunków itp. - i będzie to czyniła poprzez założenie i prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów... Pani zdaniem, działalność s jest nową działalnością. Poprzednią działalność Pani zakończyła, rozliczyła ją remanentem końcowym i uregulowała stosowne zobowiązania podatkowe. Dokonała też (...)
2011
1
sie

Istota:
Jak we właściwy sposób obliczyć wynik na koniec roku?
Fragment:
(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki jawnej, przedstawione we wniosku z dnia 29 listopada 2008 r. (data wpływu 4 grudnia 2008 r.), uzupełnionym w dniu 9 grudnia 2008 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zmiany rodzaju prowadzonych ksiąg podatkowych – jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 4 grudnia 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób (...)
2011
1
lip
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.