Kredyt studencki | Interpretacje podatkowe

Kredyt studencki | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to kredyt studencki. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy podlega zwolnieniu od podatku dochodowego od osób fizycznych - część umorzonego kredytu studenckiego?
Fragment:
(...) Bank poinformował, że ze skradzionych czeków zrealizowana została kwota 11.800zł. Wypłat dokonano w dniach 11,12 i 13 kwietnia 1999r. Zgodnie z Regulaminem Banku odpowiedzialność za szkodę powinna ponieść córka Podatniczki. Do długu przystąpiła Podatniczka i zobowiązała się wobec PKO spłacić solidarnie z córką kwotę zadłużenia powstałego na rachunku bankowym w kwocie 12.691,55zł. tj. kwoty po doliczeniu kosztów zastrzeżenia rachunku. Bank PKO BP umorzył kredyt studencki w kwocie 5.108,45zł. , pozostałą część Podatniczka wraz z córką spłaciła w ratach miesięcznych po 200zł. Zapytanie. Wymieniona zwraca się z zapytaniem, czy powinna płacić podatek dochodowy od kwoty umorzonego przez PKO BP części kredytu studenckiego w kwocie 5.108,45zł.? Stanowisko wnioskodawcy. Zdaniem wnioskodawczyni część umorzonego przez PKO BP kredytu studenckiego nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Ocena prawna stanowiska (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.