Kredyt dewizowy | Interpretacje podatkowe

Kredyt dewizowy | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to kredyt dewizowy. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
- dotyczy możliwości zakwalifikowania do kosztów podatkowych wydatków z tytułu różnic kursowych
Fragment:
(...) Dyrektor Izby Skarbowej w Olsztynie, odpowiadając na pismo z dnia 27.04.2004 r., które wpłynęło do Izby Skarbowej w dniu 11.05.2004 r. w sprawie dotyczącej możliwości zakwalifikowania do kosztów podatkowych wydatków z tytułu różnic kursowych, stwierdza co następuje. Informacja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Olsztynie, wynikającą z pisma z dnia 23.04.2004 r. znak: US.II.PDF/415/46/04 o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego, do którego odwołuje się Pani w swoim wniosku jest zgodna z obowiązującym w tym zakresie prawem. Analiza przedłożonych dokumentów w szczególności umowy kredytowej Nr KR/R2/499/01 z dnia 13.11.2001 r. oraz wyciągów bankowych wskazuje, że w stanie faktycznym niniejszej sprawy nie mamy do czynienia z powstaniem różnic kursowych w rozumieniu przepisów art. 22 ust. 1 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Stosownie do art. 22 ust. 1 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.