Krajowa Izba Gospodarcza | Interpretacje podatkowe

Krajowa Izba Gospodarcza | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to Krajowa Izba Gospodarcza. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy składka na rzecz międzynarodowych organizacji europejskich ( do których prznależność podatnika nie jest obowiązkowa ) będzie stanowić koszt uzyskania przychodu w myśl ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Fragment:
(...) że żaden z wymienionych w tym ustępie wydatków nie może stanowić kosztu uzyskania przychodów i nie jest możliwe dokonywanie jakiejkolwiek interpretacji sprzecznej z jego postanowieniami. Jak wynika z wyżej przytoczonych regulacji prawnych, wydatków dotyczących opłacanych składek członkowskich na rzecz "U" i "E", do których przynależność podatnika nie jest obowiązkowa nie zalicza się do kosztów uzyskania przychodów. Dyrektor Izby Skarbowej zauważa, iż w zażaleniu Krajowa Izba Gospodarcza "P" powołała tylko, przytoczone niżej, fragmenty pisma Ministerstwa Finansów,z których wynika, że "przynależność (...) (nazwa firmy) do Międzynarodowej Federacji Sportu Samochodowego (FIA) i Międzynarodowej Federacji Sportu Motocyklowego (FIM) CIK jest koniecznym czynnikiem służącym realizacji zadań statutowych (...). Zauważa się, iż brak omawianej przynależności związku do ww organizacji międzynarodowych byłyby faktycznym ograniczeniem zakresu (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.