Kraj | Interpretacje podatkowe

Kraj | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to kraj. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy świadcząc usługi kierowcy, Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów diety z tytułu podróży służbowych?
Fragment:
(...) do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach – art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy). Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Katowicach Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Bielsku-Białej, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Traugutta 2a. (...)
2011
16
gru

Istota:
1.Czy wystawianie przez podatnika – podmiot polski – zarejestrowany jako podatnik VAT w Polsce oraz w Niemczech – faktur sprzedaży z tytułu świadczenia usług wynajmu powierzchni wystawienniczej i zabudowy stoisk na terytorium Niemiec, z zastosowaniem niemieckiej stawki podatkowej i odprowadzanie tego podatku do niemieckiego organu podatkowego jest zgodne z polską ustawą o VAT?
2.Czy prawidłowym jest odliczanie podatku naliczonego z faktur zakupu od podmiotów polskich, z polską stawką podatku, związanych ze sprzedażą usług wystawienniczych i związanych z zabudową?
3.Czy dowodem dokumentującym związek odliczanego podatku naliczonego od zakupów dokonywanych w Polsce są faktury sprzedaży usług świadczonych poza terytorium kraju?
4.Czy podatnik może wystawiać faktury VAT z polską stawką podatkową za usługi wykonane na terenie Polski?
Fragment:
(...) nabycie towarów za wynagrodzeniem na terytorium kraju; 5)wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów. W przypadku dostawy towarów oraz świadczenia usług, o których mowa w art.5 ust.1 pkt 1 ustawy, warunkiem opodatkowania jest, aby miały one miejsce – zgodnie z przepisami o miejscu świadczenia – na terytorium kraju. Jeżeli zatem podatnik dokonuje czynności sprzedaży towarów lub świadczenia usług na terytorium Polski, wówczas czynności te podlegają opodatkowaniu w kraju, zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami podatkowymi. Podatnik ma obowiązek wystawić fakturę, dokumentującą dokonanie sprzedaży, zgodnie z art.106 ust.1 ustawy o podatku od towarów i usług. (...)
2011
1
cze

Istota:
STAWKA PODATKU VAT - Organizacja kolonii, obozów, białych i zielonych szkół w kraju i za granicą.
Fragment:
(...) PKWiU 55.2. Wobec powyższego, jeżeli wykonywane przez Spółkę czynności można zaliczyć do "usług świadczonych przez obozowiska dla dzieci" o symbolu PKWiU 55.23.11, to opodatkowanie ich nie musi następować z uwzględnieniem procedury określonej w art. 119 ww. ustawy dla usług turystycznych, lecz z zastosowaniem zasad ogólnych, tj. podstawa opodatkowania ustalana będzie zgodnie z art. 29 ust. 1 tej ustawy. W przypadku gdy organ statystyczny organizowanie kolonii poza granicami kraju zakwalifikuje do innego grupowania PKWiU 63.30.11-00.00 "usługi organizowania imprez z kompleksowym programem" to wówczas należy opodatkować je zgodnie z art. 119 ww. ustawy o VAT w systemie marży. Biorąc powyższe pod uwagę należy stwierdzić, że stanowisko Spółki wyrażone w piśmie jest prawidłowe. Jednocześnie Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu informuje, iż przedmiotowa informacja o zakresie stosowania prawa podatkowego ma zastosowanie wyłącznie w (...)
2011
1
kwi
© 2011-2017 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Kraj
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.