Korzystanie z lokalu | Interpretacje podatkowe

Korzystanie z lokalu | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to korzystanie z lokalu. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy do kosztów uzyskania przychodu mogę zaliczyć wydatki eksploatacyjne dotyczące domu, w którym prowadzę działalność gospodarczą tj. wydatki na energię elektryczną, gaz, wodę, ubezpieczenie, telefon i innego typu wydatki służące utrzymaniu domu w niepogorszonym stanie w części w jakiej pozostaje powierzchnia przeznaczona na działalność kancelarii(10 m2) do powierzchni przeznaczonej na cele mieszkalne (47m2), co daje współczynnik w wysokości 17% (dom o powierzchnii użytkowej 86 m2)?
Fragment:
(...) P o s t a n o w i e n i e Działając na podstawie art. 216 § 1, art. 14 a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r – Ordynacja podatkowa /Dz.U. z 2005r Nr 8, poz. 60 z późn. zm./ Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa Wawer stwierdza, iż;stanowisko przedstawione przez Pana we wniosku z dnia 24.01.2006r (stempel UPT 15.02.2006r) o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego jest nieprawidłowe. U z a s a d n i e n i e Pismem z dnia 24.01.2006r (data wpływu 20.02.2006r) zwrócił się Pan o interpretację przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych tj. wyjaśnienie czy do kosztów uzyskania przychodów może Pan zaliczyć 17 % kosztów związanych z eksploatacją domu, w którym prowadzi Pan działalność gospodarczą (wskaźnik wyliczony stosunkiem powierzchni przeznaczonej na działalność do powierzchni przeznaczonej na cele mieszkalne. Stosownie do (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.