Korea Południowa | Interpretacje podatkowe

Korea Południowa | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to Korea Południowa. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy w związku z wyjazdem do Korei Południowej, tj. z dniem 5 listopada 2012 r. i pobytem w tym kraju w trakcie rocznego okresu oddelegowania Wnioskodawca podlega w Polsce ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu?
Fragment:
Zdaniem Wnioskodawcy, mając na uwadze powołane wyżej regulacje prawne oraz okoliczności Jego pobytu na terytorium Korei Południowej należy przyjąć, z dniem 5 listopada 2012 r. Wnioskodawca przeniósł centrum swoich interesów osobistych i gospodarczych z Polski do Korei Południowej. Wskazują na to w szczególności następujące okoliczności: w trakcie oddelegowania aktywność zawodowa Wnioskodawcy prowadzona jest wyłącznie na terytorium Korei Południowej (w tym kraju Wnioskodawca wykonuje swoją pracę), a głównymi źródłami utrzymania Wnioskodawcy jest wynagrodzenie wypłacane przez Spółkę za pracę w Korei Południowej oraz świadczenia rzeczowe i pieniężne od Podmiotu zagranicznego z siedzibą w Korei Południowej, podczas pobytu w Korei Południowej, w związku z oddelegowaniem, Wnioskodawcy towarzyszy w tym kraju żona wraz z dzieckiem, Wnioskodawca nie otrzymuje innych dochodów z Polski, ani nie dokonuje w Polsce inwestycji. W konsekwencji, począwszy od wskazanej daty miejsce zamieszkania Wnioskodawcy dla celów podatkowych będzie znajdowało się poza terytorium Polski i stan taki będzie trwał do momentu, gdy Wnioskodawca powróci do Polski na stałe. Tym samym, z momentem wyjazdu do Korei Południowej, Wnioskodawca powinien zostać uznany za osobę podlegającą ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
2013
16
maj
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.