Kontrola skarbowa | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to kontrola skarbowa. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
maj

Istota:

Czy nie będąc pracownikiem podatnika, agentem celnym, radcą prawnym, doradcą podatkowym mogę skutecznie reprezentować podatnika w postępowaniu kontrolnym prowadzonym przez organ kontroli skarbowej z zakresu podatku, dotyczącego towaru przeznaczonego do działalności gospodarczejCzy czynności podjęte w postępowaniu i kierowane do mnie jako pełnomocnika (na przykład zawiadomienia o czynnościach dowodowych, składanie przeze mnie wyjaśnień itd., itp.) a w których nie uczestniczył bezpośrednio podatnik są ważne? Czy dla ich ważności konieczne jest ponowne ich przeprowadzenie z udziałem podatnika

Fragment:

(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. Nr 8, poz. 60 z 2005 r. ze zm.) oraz § 2 i § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz.770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 1 sierpnia 2007 r. (data wpływu 8 sierpnia 2007 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie udzielania pełnomocnictwa w postępowaniu prowadzonym przez organ kontroli skarbowej w toku kontroli skarbowej dotyczącej podatku akcyzowego - jest nieprawidłowe . UZASADNIENIE W dniu 8 sierpnia 2007 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie udzielania pełnomocnictwa w postępowaniu prowadzonym przez organ (...)