Komisja wyborcza | Interpretacje podatkowe

Komisja wyborcza | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to komisja wyborcza. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Wnioskodawcy spoczywa obowiązek sporządzenia i przekazania właściwemu urzędowi skarbowemu i członkom obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się w dniu 07 czerwca 2009 r. informacji PIT-R o wypłaconych członkom obwodowych komisji wyborczych dietach za wykonanie czynności związanych z wyborami, w sytuacji gdy żaden członek obwodowej komisji wyborczej nie uzyskał diety wyższej niż 2.280 zł miesięcznie. W zaistniałej sytuacji Wnioskodawca nie ma obowiązku sporządzenia i przekazania do właściwego urzędu skarbowego i do członków obwodowej komisji wyborczej żadnej innej informacji o wypłaconych dietach za wykonanie czynności związanych z wyborami, w tym informacji, o której mowa w art. 39 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. Informacji o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy (PIT-11), jeżeli żaden członek obwodowej komisji wyborczej nie uzyskał diety wyższej niż 2.280 zł miesięcznie.
Fragment:
(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Państwa przedstawione we wniosku z dnia 30.10.2009 r. (data wpływu 05.11.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie braku obowiązku sporządzenia i przekazania członkom obwodowych komisji wyborczych do Parlamentu Europejskiego informacji na formularzu PIT-R oraz innym formularzu PIT w związku z wypłacaniem diet za udział w pracach komisji wyborczych - jest: nieprawidłowe - w części dotyczącej obowiązku sporządzenia i przekazania członkom (...)
2011
1
sie
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.