Instalacja dodatkowa | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to instalacja dodatkowa. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
sty

Istota:

Czy można odliczyć w zeznaniu podatkowym z tytułu remontu i modernizacji mieszkania zakup podtynkowego gniazada radiowo-telewizyjnego i podtynkowego gniazda telefoniczno-sieciowego?

Fragment:

(...) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Szczytnie na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 z późn. zm.) odpowiadając na pismo z dnia 15.04.2004 r. w sprawie udzielenia pisemnej informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego informuje. Zapytanie Pana jest następujące: Czy może Pan odliczyć w zeznaniu podatkowym wydatki na remont i modernizację mieszkania, udokumentowane fakturami zakupu, przeznaczone na zakup podtynkowego gniazda radiowo-telewizyjnego i podtynkowego gniazda telefoniczno-sieciowego? Zgodnie z art. 27a ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. z 2000 r. Dz. U. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.), w brzmieniu obowiązującym do 31.12.2003 r. stanowi, że podatek dochodowy zmniejsza się, jeżeli w roku podatkowym podatnik poniósł wydatki na własne potrzeby mieszkaniowe, przeznaczone na remont i modernizację – zajmowanego na podstawie tytułu (...)