Inne należności budżetowe | Interpretacje podatkowe

Inne należności budżetowe | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to inne należności budżetowe. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy dokonanie całkowitej kompensaty należności z tytułu dostawy towarów od rolnika ryczałtowego daje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur VAT - RR ?
Fragment:
(...) Działając na podstawie art. 216, art. 14a § 1, § 3 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja Podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), po rozpatrzeniu wniosku złożonego w tutejszym Urzędzie w dniu 10.01.2006r. (uzupełnionego w dniu 20.02.2006r.) w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji przepisów ustawy o podatku od towarów i usług w zakresie odliczania podatku VAT naliczonego w fakturach VAT RR, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Głownie uznaje za prawidłowe stanowisko przedstawione w złożonym wniosku. Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, iż Podatnik nabywa produkty rolne od rolników ryczałtowych wystawiając faktury VAT RR oraz jednocześnie dostarcza (sprzedaje) tym samym rolnikom towary lub usługi. W związku z powyższym, Wnioskujący zwrócił się z zapytaniem, czy jeżeli dokona całkowitej kompensaty należności z tytułu dostawy towarów ze zobowiązaniami z tytułu nabycia towarów od rolnika ryczałtowego, będzie miał (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.