Indie | Interpretacje podatkowe

Indie | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to Indie. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy Spółka jest zobowiązana od 1 kwietnia 2011 r. jako pracodawca do poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych od wynagrodzeń wypłacanych pracownikom z tytułu pracy wykonywanej w Indiach?
Fragment:
(...) Polskiej. Na wniosek podatnika zakład pracy pobiera zaliczki na podatek dochodowy, stosownie do przepisów ust. 1-5, z uwzględnieniem art. 27 ust. 9 i 9a. W sytuacji przedstawionej we wniosku pracownicy, którzy mają miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w Indiach przebywają w Indiach od dnia 1 stycznia 2011 r. jako pracownicy skierowani przez pracodawcę tam do pracy (w umowie jako miejsce pracy wskazano Indie). Zgodnie z umowami o pracę miejscem pracy tych pracowników są Indie. Pracownicy ci faktycznie przebywali w Indiach w 2010 r. przez okres dłuższy niż 183 dni i przez cały okres 2011 r. Pracę wykonują wyłącznie w Indiach. Nie wykonują oni żadnej pracy w Polsce. Podczas skierowania do pracy w Indiach mieszkają w wynajętych mieszkaniach. Zgodnie z indyjskim prawem podatkowym, w którym rok podatkowy trwa od 1 kwietnia do 30 marca roku następnego, wynagrodzenia tych pracowników z tytułu pracy wykonywanej na terytorium Indii podlegają opodatkowaniu w (...)
2012
20
mar

Istota:
Wątpliwości Spółki dotyczą kwestii, w jaki sposób rozliczyć w Polsce dochód z kontraktu oraz czy sposób wyliczenia zawarty we wniosku jest poprawny
Fragment:
(...) Wątpliwości Spółki dotyczą kwestii, w jaki sposób rozliczyć w Polsce dochód z kontraktu, oraz czy sposób wyliczenia zawarty we wniosku jest poprawny. Zdaniem Podatnika Spółka na podstawie zapisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych winna w całości rozliczyć się w Polsce z dochodu uzyskanego i w Polsce i w Indiach. Jednocześnie jednak na podstawie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania Spółka może odliczyć pewną kwotę podatku dochodowego potrąconego przez Indie. W związku z tym, że w Indiach zostało dokonane potrącenie od przychodu Spółka uważa, że dla ustalenia proporcji do limitu odliczeń winno zastosować się także tą samą kategorię, czyli przychód. Według Spółki w pozycji 53 zeznania CIT-8 oraz w pozycjach 54 i 64 załącznika CIT8/O należy wpisać kwotę 75.542,36 zł, według wyliczenia: 397.591,59 zł x (397.510,21 zł / 2.092.159 zł), gdzie: - 397.591,59 zł – przychody uzyskane poza granicami kraju opodatkowane w (...)
2011
1
maj
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Indie
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.