Hipoteka przymusowa | Interpretacje podatkowe

Hipoteka przymusowa | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to hipoteka przymusowa. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Ustalanie szacunkowej proporcji w związku z prawem do odliczenia podatku naliczonego oraz zaliczkowy zwrot podatku i ustanowienie hipoteki przmysowej.
Fragment:
(...) bez wydawania decyzji, o której mowa w pkt 1. W celu zabezpieczenia interesów Skarbu Państwa ustawa o podatku od towarów i usług z wypłaceniem zaliczek wiąże skutek w postaci powstania zabezpieczenia warunkowej wierzytelności. Zabezpieczenie to przyjmuje postać hipoteki przymusowej. Ponieważ hipoteka przymusowa może być ustanowiona wyłącznie na wniosek wierzyciela, a w art. 94 ustawy o podatku od towarów i usług zawarto stwierdzenie, iż Skarbowi Państwa przysługuje hipoteka przymusowa – oznacza to, że decyzja o jej ustanowieniu podejmowana jest indywidualnie w odniesieniu do każdej sprawy. W związku z tym, stanowisko Wnioskodawcy w zakresie obligatoryjności hipoteki jest nieprawidłowe. Ponadto informuje się, że w niniejszej interpretacji załatwiono wniosek w części dotyczącej ustanowienia hipoteki przymusowej na nieruchomości. Kwestie dotyczące odliczania częściowego podatku oraz korekty podatku naliczonego i prawa do zwrotu podatku naliczonego w (...)
2011
1
maj
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.