Fracht | Interpretacje podatkowe

Fracht | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to fracht. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Nie zwiększa podstawy opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów o koszty frachtu morskiego, transportu drogowego, opłat portowych, ubezpieczenia towaru, którymi obciążana jest przez spedytora, gdyż koszty te nie są generowane przez dostawcę towarów, a zatem nie mieszczą się w dyspozycji powołanego art. 31 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług.
Fragment:
(...) portowych, ubezpieczenia oraz wynagrodzenia polskiego spedytora, który organizuje wykonanie tych czynności nie należy włączać do podstawy opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, gdyż są one pobierane nie przez dostawcę lecz przez podmiot trzeci – spedytora. Biorąc pod uwagę powołane przepisy oraz stanowisko Podatnika stwierdzić należy, iż Spółka prawidłowo uznała, iż nie zwiększa podstawy opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów o koszty frachtu morskiego, transportu drogowego, opłat portowych, ubezpieczenia towaru, którymi obciążana jest przez spedytora, gdyż koszty te nie są generowane przez dostawcę towarów, a zatem nie mieszczą się w dyspozycji powołanego art. 31 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług. Interpretacja dotyczy stanu faktycznego przedstawionego przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dacie zaistnienia zdarzenia w przedstawionym stanie faktycznym. Stronie przysługuje prawo do (...)
2011
1
cze
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Fracht
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.