Forma czynnosci prawnej | Interpretacje podatkowe

Forma czynnosci prawnej | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to forma czynnosci prawnej. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy wydatki związane z dzierżawą linii technologicznych emitujących zanieczyszczenia, ponoszone na podstawie umów zawartych w 2003 r. bez zachowania wymaganej prawem formy aktu notarialnego, stanowią koszt uzyskania przychodów w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?
Fragment:
(...) W odpowiedzi na pismo Spółki z dnia 4 maja 2004 r. znak DRp/1467 oraz w nawiązaniu do pisma z dnia 23 kwietnia 2004 r. Nr PD-1/005/2-66/04/WK wydanego w wyniku weryfikacji pisma Naczelnika Urzędu Skarbowego w Chrzanowie z dnia 9 lutego 2004 r. Nr PD 1/3-423/1/04, stanowiącego pisemną informację w zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego wydaną w trybie art. 14a § 1 ustawy - Ordynacja podatkowa, Dyrektor Izby Skarbowej w Krakowie, działając na podstawie art. 14b § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 1997 r. Nr 137, poz. 926 ze zm.), wyjaśnia, co następuje. Zapytanie Podatnika z dnia 8 stycznia 2004 r. dotyczyło możliwości uznania za koszt uzyskania przychodów wydatków związanych z umowami dzierżawy linii technologicznych emitujących zanieczyszczenia, zawartymi w sierpniu i październiku 2003 r. bez zachowania formy aktu notarialnego. Zdaniem Spółki do umów tych nie miał zastosowania wymóg zawarcia umowy w formie aktu (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.