Emisja papierów wartościowych | Interpretacje podatkowe

Emisja papierów wartościowych | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to emisja papierów wartościowych. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy koszty, poniesione w celu pozyskania przez spółkę inwestora związane z wprowadzeniem akcji spółki do publicznego obrotu, będą również k.u.p. spółki, w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o p.d.o.p.w przypadku, kiedy spółka pozyskała inwestora poza rynkiem giełdowym i zrezygnowała z zaoferowania akcji w ofercie publicznej?
Fragment:
(...) Postanowienie Na podstawie art. 14 a § 4 w związku z art. 14 a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz.60 z późn. zm.), Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie udzielając pisemnej interpretacji, co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych w indywidualnej sprawie Podatnika przedstawionej w piśmie z dnia 14.06.2005 r. (data wpływu do tut. Urzędu 16.06.2005 r.), postanawia - uznać stanowisko Podatnika za prawidłowe Uzasadnienie Spółka XXX S.A. w 2004 r. podjęła decyzję o pozyskaniu środków finansowych dla rozwoju linii biznesowej RRR (rozwiązania IT) i ogłosiła zamiar wprowadzenia akcji spółki do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych S.A. Spółka podjęła szereg czynności zmierzających do realizacji tego procesu, którego efektem miało być pozyskanie inwestorów na rozwijanie działalności (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.