Działalność deweloperska | Interpretacje podatkowe

Działalność deweloperska | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to działalność deweloperska. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy przysłyguje zwolnienie z 10% podatku gdy mieszkanie zostanie sprzedane po zaciągnięciu kredytu na następny lokal, a środki ze sprzedaży lokalu mieszkalnego zostaną przeznaczone w całości na spłatę kredytu zaciągniętego na tą drugą nieruchomość?
Fragment:
(...) P O S T A N O W I E N I E Naczelnik Urzędu Skarbowego w Płocku działając na podstawie art. 14a § 1-4 w związku z art. 216 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze.zm.) postanawia wydać pisemną interpretację, co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, oceniając stanowisko Wnioskodawcy odnośnie podatku dochodowego od osób fizycznych przedstawione we wniosku z dnia 29.12.2006r uzupełnione pismem w dniu 22.01.2007r jako prawidłowe. Stan faktyczny przedstawiony przez Wnioskodawcę: Podatnik wspólnie z żoną w 2004 roku nabył mieszkanie od devlopera. Mieszkanie to zostało nabyte częściowo ze środków własnych, a częściowo z kredytu zaciągniętego na okres 15 lat w PKO BP w 08/2003r. Z tytułu tego kredytu małżonkowie korzystają z „ulgi odsetkowej”. Kredyt ten zamierzają spłacić całkowicie ze środków własnych do końca 2007 roku. Jednocześnie małżonkowie starają się o (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.