Działalność deweloperska | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to działalność deweloperska. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
kwi

Istota:

Czy przysłyguje zwolnienie z 10% podatku gdy mieszkanie zostanie sprzedane po zaciągnięciu kredytu na następny lokal, a środki ze sprzedaży lokalu mieszkalnego zostaną przeznaczone w całości na spłatę kredytu zaciągniętego na tą drugą nieruchomość?

Fragment:

(...) P O S T A N O W I E N I E Naczelnik Urzędu Skarbowego w Płocku działając na podstawie art. 14a § 1-4 w związku z art. 216 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze.zm.) postanawia wydać pisemną interpretację, co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, oceniając stanowisko Wnioskodawcy odnośnie podatku dochodowego od osób fizycznych przedstawione we wniosku z dnia 29.12.2006r uzupełnione pismem w dniu 22.01.2007r jako prawidłowe. Stan faktyczny przedstawiony przez Wnioskodawcę: Podatnik wspólnie z żoną w 2004 roku nabył mieszkanie od devlopera. Mieszkanie to zostało nabyte częściowo ze środków własnych, a częściowo z kredytu zaciągniętego na okres 15 lat w PKO BP w 08/2003r. Z tytułu tego kredytu małżonkowie korzystają z „ulgi odsetkowej”. Kredyt ten zamierzają spłacić całkowicie ze środków własnych do końca 2007 roku. Jednocześnie małżonkowie starają się o (...)