Dyspozycja na wypadek śmierci | Interpretacje podatkowe

Dyspozycja na wypadek śmierci | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to dyspozycja na wypadek śmierci. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Obowiązek w podatku od spadków i darowizn z tytułu nabycia praw do środków pieniężnych na rachunku bankowym na wypadek śmierci oraz na podstawie testamentu. Właściwość urzędu skarbowego.
Fragment:
(...) dokonywanych w banku. Nie jest natomiast powiedziane, że dyspozycja na wypadek śmierci może zostać zmieniona lub odwołana wyłącznie w formie pisma złożonego w banku. Wynika z tego, że może zostać odwołana lub zmieniona na podstawie art. 56 ust. 3 prawa bankowego lub na podstawie art. 941 kodeksu cywilnego. W drugim przypadku spadkobiercy testamentowi mają roszczenie wobec beneficjenta o zwrot należnych im kwot; w zakresie pytania trzeciego - należy stwierdzić, iż w całości dyspozycja na wypadek śmierci została zmieniona postanowieniem testamentowym, wobec czego rozliczyć powinna się na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy od spadków i darowizn tj. z dziedziczenia; w zakresie pytania czwartego - obowiązek podatkowy powstaje z chwilą przyjęcia spadku: w zakresie pytania piątego – obecnie w ciągu 6 miesięcy od uprawomocnienia się postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku powinna zgłosić nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych właściwemu (...)
2011
1
lip
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.