Drzewo | Interpretacje podatkowe

Drzewo | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to drzewo. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy sprzedaż drzewa przez Wnioskodawcę podlega opodatkowaniu VAT?
Fragment:
Jednocześnie Gmina otrzymuje faktury VAT dokumentujące wydatki na usługi wycinki powyższego drzewa (z wykazaną stawką podatku VAT). Usługę tę świadczy na rzecz Zainteresowanego podmiot zewnętrzny, posiadający odpowiednie umiejętności oraz sprzęt. Mając na uwadze powołane powyżej przepisy oraz opis sprawy należy wskazać, że drzewo stanowi towar w rozumieniu przepisów ustawy, a jego sprzedaż należy uznać za odpłatną dostawę towarów. Zatem w związku ze sprzedażą drzewa Gmina dokonuje/będzie dokonywała odpłatnej dostawy towarów, o której mowa w art. 7 ust. 1 ustawy i występuje/wystąpi w charakterze podatnika w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy. Zatem czynność ta podlega/będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Podsumowując, sprzedaż drzewa przez Wnioskodawcę podlega/będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Niniejszą interpretacją załatwiono wniosek w części dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania, że sprzedaż drzewa przez Gminę podlega opodatkowaniu (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) w stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym. Natomiast wniosek w części dotyczącej prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z pozyskaniem drzewa przeznaczonego do sprzedaży (pytanie oznaczone we wniosku nr 2) w stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym został rozstrzygnięty w odrębnej interpretacji indywidualnej nr ILPP1/443-255/14-3/JSK z dnia 12 czerwca 2014 r.
2014
15
lip
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Drzewo
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.