Dowód rejestracyjny | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to dowód rejestracyjny. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
lip

Istota:

Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa do samochodu, który nie ma stosownej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym.

Fragment:

(...) nabycia paliwa do samochodu nie posiadającego stosownej adnotacji urzędowej w dowodzie rejestracyjnym. W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny. Spółka zawarła umowę najmu samochodu z firmą "S" z siedzibą w N. Wynajmowany samochód odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym w art. 86 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług. Spółka posiada zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu, jednak ze względu na fakt, iż dowód rejestracyjny wydany został, nie może dokonać właściwej adnotacji o spełnieniu wyżej wymienionych wymagań. W związku z powyższym zadano następujące pytanie. Czy w związku z brakiem możliwości adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu o spełnieniu warunków z art. 86 ust. 4 ustawy o VAT, Spółka ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu zakupu paliwa... Zdaniem Wnioskodawcy, ponieważ wynajmowany pojazd spełnia warunki z art. (...)