Dowód rejestracyjny | Interpretacje podatkowe

Dowód rejestracyjny | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to dowód rejestracyjny. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa do samochodu, który nie ma stosownej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym.
Fragment:
(...) nabycia paliwa do samochodu nie posiadającego stosownej adnotacji urzędowej w dowodzie rejestracyjnym. W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny. Spółka zawarła umowę najmu samochodu z firmą "S" z siedzibą w N. Wynajmowany samochód odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym w art. 86 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług. Spółka posiada zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu, jednak ze względu na fakt, iż dowód rejestracyjny wydany został, nie może dokonać właściwej adnotacji o spełnieniu wyżej wymienionych wymagań. W związku z powyższym zadano następujące pytanie. Czy w związku z brakiem możliwości adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu o spełnieniu warunków z art. 86 ust. 4 ustawy o VAT, Spółka ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu zakupu paliwa... Zdaniem Wnioskodawcy, ponieważ wynajmowany pojazd spełnia warunki z art. (...)
2011
1
lip
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.