Dopłata do mleka | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to dopłata do mleka. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
sie

Istota:

Dopłata do dostarczonych przetworów mlecznych i mleka ma wpływ na cenę towarów, a zatem podlega opodatkowaniu.

Fragment:

(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 27 sierpnia 2009 r. (data wpływu 28 sierpnia 2009 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dopłaty do mleka - jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 28 sierpnia 2009 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dopłaty do mleka. W przedmiotowym wniosku przedstawiono (...)

2011
1
sty

Istota:

Czy otrzymaną dopłatę z ARiMR do sprzedaży mleka należy opodatkowywać podatkiem VAT oraz czy wydane na cele reprezentacji kawa i ciastka podlegają opodatkowaniu tym podatkiem ?

Fragment:

(...) Zgodnie z art.29 ust.1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług /Dz.U. Nr 54, poz.535/ podstawę opodatkowania stanowi także otrzymana dotacja związana z dostawą lub świadczeniem usług. A zatem opodatkowaniu podlegać będą dotacje, które bezpośrednio wpływają na cenę realizowanych dostaw bądź usług. Jak wynika z ustawy z dnia 6 września 2001r. o regulacji rynku mleka i przetworów mlecznych /Dz.U. Nr 129, poz.1446 ze zm./ dotacje, które Państwo otrzymujecie mają właśnie taki charakter. Jednak ze względu na to, że konstrukcja udzielania dotacji określona w w/w przepisie dotyczy konkretnego miesiąca, a jej kwota uzależniona jest od ilości sprzedaży w tym m-cu, należy uznać, że dotacja za dany m-c związana jest z dostawą towaru zrealizowaną w tym właśnie m-cu, /art.24 ust.2 i 3/. Z państwa pisma wynika, że dotacja otrzymana w maju 2004r. dotyczy m-ca marca 2004r., a więc związana jest z dostawami realizowanymi w „starym” (...)