Dopłata do mleka | Interpretacje podatkowe

Dopłata do mleka | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to dopłata do mleka. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Dopłata do dostarczonych przetworów mlecznych i mleka ma wpływ na cenę towarów, a zatem podlega opodatkowaniu.
Fragment:
(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 27 sierpnia 2009 r. (data wpływu 28 sierpnia 2009 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dopłaty do mleka - jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 28 sierpnia 2009 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dopłaty do mleka. W przedmiotowym wniosku przedstawiono (...)
2011
1
sie

Istota:
Czy otrzymaną dopłatę z ARiMR do sprzedaży mleka należy opodatkowywać podatkiem VAT oraz czy wydane na cele reprezentacji kawa i ciastka podlegają opodatkowaniu tym podatkiem ?
Fragment:
(...) Zgodnie z art.29 ust.1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług /Dz.U. Nr 54, poz.535/ podstawę opodatkowania stanowi także otrzymana dotacja związana z dostawą lub świadczeniem usług. A zatem opodatkowaniu podlegać będą dotacje, które bezpośrednio wpływają na cenę realizowanych dostaw bądź usług. Jak wynika z ustawy z dnia 6 września 2001r. o regulacji rynku mleka i przetworów mlecznych /Dz.U. Nr 129, poz.1446 ze zm./ dotacje, które Państwo otrzymujecie mają właśnie taki charakter. Jednak ze względu na to, że konstrukcja udzielania dotacji określona w w/w przepisie dotyczy konkretnego miesiąca, a jej kwota uzależniona jest od ilości sprzedaży w tym m-cu, należy uznać, że dotacja za dany m-c związana jest z dostawą towaru zrealizowaną w tym właśnie m-cu, /art.24 ust.2 i 3/. Z państwa pisma wynika, że dotacja otrzymana w maju 2004r. dotyczy m-ca marca 2004r., a więc związana jest z dostawami realizowanymi w „starym” (...)
2011
1
sty
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.