Dom opieki społecznej | Interpretacje podatkowe

Dom opieki społecznej | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to dom opieki społecznej. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy w przypadku kontynuowania budowy pawilonu mieszkalno - gospodarczego przeznaczonego na stały pobyt mieszkańców należy stosować podatek VAT w wysokości 7% czy 22% ?
Fragment:
(...) Na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29.08.1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zmianami) w związku z wnioskiem z dnia 22 czerwca 2004 roku skierowanym do Izby Skarbowej w Kielcach w sprawie interpretacji przepisów podatkowych w zakresie podatku od towarów i usług Naczelnik Urzędu Skarbowego w Busku Zdroju informuje: Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 30 grudnia 1999 roku w sprawie Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budownictwa (PKOB) (Dz. U. Nr 112, poz. 1316 ze zmianami), domy opieki społecznej (bez opieki medycznej) dla ludzi starszych lub niepełnosprawnych sklasyfikowane są w symbolu 1130, natomiast budynki instytucji ochrony zdrowia świadczące usługi zakwaterowania, z opieką lekarską i pielęgniarską dla ludzi starszych, niepełnosprawnych - w symbolu 1264. Jak uzgodniono w dniu 23 sierpnia 2004 roku z Panią Dyrektor „B” Dom Pomocy Społecznej w „Z” jest domem opieki społecznej z opieką lekarską i pielęgniarską, z czego wynika, ze (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.