Dom opieki społecznej | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to dom opieki społecznej. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
lut

Istota:

Czy w przypadku kontynuowania budowy pawilonu mieszkalno - gospodarczego przeznaczonego na stały pobyt mieszkańców należy stosować podatek VAT w wysokości 7% czy 22% ?

Fragment:

(...) Na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29.08.1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zmianami) w związku z wnioskiem z dnia 22 czerwca 2004 roku skierowanym do Izby Skarbowej w Kielcach w sprawie interpretacji przepisów podatkowych w zakresie podatku od towarów i usług Naczelnik Urzędu Skarbowego w Busku Zdroju informuje: Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 30 grudnia 1999 roku w sprawie Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budownictwa (PKOB) (Dz. U. Nr 112, poz. 1316 ze zmianami), domy opieki społecznej (bez opieki medycznej) dla ludzi starszych lub niepełnosprawnych sklasyfikowane są w symbolu 1130, natomiast budynki instytucji ochrony zdrowia świadczące usługi zakwaterowania, z opieką lekarską i pielęgniarską dla ludzi starszych, niepełnosprawnych - w symbolu 1264. Jak uzgodniono w dniu 23 sierpnia 2004 roku z Panią Dyrektor „B” Dom Pomocy Społecznej w „Z” jest domem opieki społecznej z opieką lekarską i pielęgniarską, z czego wynika, ze (...)