PSUS/OPP-3/443/27/04/AM | Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego

Czy decyzja Naczelnika Urzędu Celnego potwierdzająca wywóz towarów poza granicę RP stanowi dokument, o którym mowa w art. 18 ust. 7 ustawy o podatku VAT, uprawniający podatnika do dokonania korekty podatku należnego?

PSUS/OPP-3/443/27/04/AM

informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego
  1. decyzja celna
  2. eksport towarów
  3. stawki podatku
  1. Podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy (ustawa z 8 stycznia 1993 r.) -> Podatek od towarów i usług

W odpowiedzi na pismo z dnia 19.12.2003 r. dotyczące dokumentowania eksportu towarów dla podatku od towarów i usług - stosownie do art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) – informuję, że w przedstawionej sprawie ma zastosowanie art. 18 ust. 7 ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.) i korekta podatku należnego od dokonanej sprzedaży możliwa jest w rozliczeniu za grudzień 2003 r.

© 2011-2017 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.