PP 443/20/04 | Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego

Firma dokonała eksportu towaru w styczniu 2004 r., a w kwietniu otrzymała decyzję celną zwiększającą wartość obrotu eksportowego. Ma wątpliwości czy obrót ten zadeklarować w miesiącu kwietniu, czy skorygować deklaracje od miesiąca stycznia.

PP 443/20/04

informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego
  1. decyzja celna
  2. eksport towarów
  1. Podatek od towarów i usług (VAT)

Biorąc pod uwagę przepisy ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług, które dotyczą sytuacji sprzed 1 maja 2004 r., Naczelnik Urzędu Skarbowego w Trzebnicy nie widzi przeszkód w dokonaniu rozliczenia decyzji celnych w miesiącu ich otrzymania, bowiem zwiększenie obrotu eksportowego w miesiącu styczniu 2004 r. i tak pozostaje bez wpływu na dokonane rozliczenie podatku od towarów i usług w miesiącu styczniu. Przepisy ustawy nie zawierają szczegółowych unormowań, które określałyby konieczność zachowania podatnika w sytuacji, która wystąpiła, zatem każde zachowanie podatnika, które nie rodzi dodatkowego obowiązku podatkowego, bądź pozostaje bez wpływu na rozliczenie podatkowe jest rozwiązaniem właściwym.
W wyniku sprzedaży towaru poza granicę kraju przy spełnieniu wszystkich warunków ustawowych dla uznania wywozu jako eksport, Firma miała prawo do zastosowania stawki 0% na podstawie art. 18 ust. 3 do 7 ustawy z dnia 8 stycznia o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.).

Dodatkowe interpretacje podatkowe i orzeczenia

© 2011-2017 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.