Darowizna gruntu | Interpretacje podatkowe

Darowizna gruntu | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to darowizna gruntu. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług darowizna dwóch działek przeznaczonych pod zabudowę, której strona chce dokonać na rzecz swoich córek?
Fragment:
(...) W dniu 31.10.2006r. do tut. Organu podatkowego wpłynął Pani wniosek z dnia 30.10.2006r., uzupełniony pismem z dnia 17.01.2006r. z prośbą o udzielenie pisemnej informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego w odniesieniu do opodatkowania podatkiem od towarów i usług dwóch darowizn działek przeznaczonych pod zabudowę, których chce Pani dokonać na rzecz swoich córek. W skład pierwszej darowizny wchodziłaby działka przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową oraz pas ochronny a na drugą składałaby się działka przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową i droga dojazdowa. W posiadanie przedmiotowego gruntu weszła Pani ponad 30 lat temu w drodze nieformalnej darowizny od swoich rodziców. Z treści złożonego pisma wynika, że w 2006r. dokonała Pani sprzedaży jednej działki budowlanej. Z uwagi na swój podeszły wiek chce Pani przekazać na rzecz córek w drodze darowizny pozostałe działki znajdujące się w Pani posiadaniu. Pani zdaniem planowana (...)
2011
1
maj

Istota:
Czy darowizna udziału w nieruchomości podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług
Fragment:
(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 7 września 2007 r. (data wpływu 10 września 2007 r.), uzupełnionym w dniu 2 listopada 2007 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania darowizny udziału w nieruchomości – jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 10 września 2007 r. złożono ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania darowizny (...)
2011
1
maj

Istota:
1.czy otrzymany grunt będzie kosztem uzyskania przychodów w chwili wprowadzenia do działalności gospodarczej,2.czy uwzględnienie przez obdarowanego w remanencie otrzymanego gruntu w formie darowizny wpłynie na ustalenie dochodu w roku podatkowym.
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Działając na podstawie art. 14a § 1 i § 4 oraz art. 216 § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 roku Nr 8 poz. 60 z późn. zm.) udzielając interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie w części dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych – Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej postanawia uznać stanowisko przedstawione we wniosku za prawidłowe. UZASADNIENIE Wnioskiem z dnia 29.06.2007 r. (data wpływu do Urzędu Skarbowego 02.07.2007 r.) uzupełnionym w dniach: 02.08.2007 r., 07.09.2007 r. i 27.09.2007 r. zwrócił się Pan do tutejszego Organu podatkowego o udzielenie pisemnej interpretacji w indywidualnej sprawie co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego. Zgodnie z przedstawionym przez Wnioskodawcę stanem faktycznym, od roku 2007 Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie budowy i sprzedaży budynków pod nazwą (...)
2011
1
maj
© 2011-2016 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.