Części zapasowe | Interpretacje podatkowe

Części zapasowe | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to części zapasowe. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących wydatki związane z eksploatacją samochodu osobowego Mercedes E. TCDI
Fragment:
(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 13 listopada 2007r. (data wpływu 19 listopada 2007r.), uzupełnionym pismem z dnia 21 grudnia 2007r. (data wpływu 27 grudnia 2007r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących wydatki związane z eksploatacją samochodu osobowego Mercedes E. TCDI - jest prawidłowe . UZASADNIENIE W dniu 19 listopada 2007r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji (...)
2011
1
cze

Istota:
Czy można odliczyć kwoty podatku VAT z faktur dotyczących zakupu usług naprawy i wymiany części samochodowych, środka trwałego, nie będącego godnie z ustawą o podatku od towarówi usług samochodem ciężarowym ?
Fragment:
(...) Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego Łódź - Bałuty w Łodzi , działając na podstawie: art. 14 a § 1 i § 4,art. 217 § 1 ustawy z dnia 29.08.1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), art. 86 ust. 1, ust. 2, ust. 3, ust. 4, ust. 7 a, art. 88 ust. 1 pkt 2, ust. 3 pkt 1- ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004 r. Nr 54, poz. 535 ze zm.), uznaje za prawidłowe stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19.12.2005 r. dotyczącym udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup usług wymiany części i naprawy samochodu nie mieszczącego się w kategorii pojazdów ciężarowych - w rozumieniu art. 86 ust. 4 ww. ustawy o podatku od towarów i usług - zaliczonego przez Podatnika do środków trwałych podlegających amortyzacji oraz wykorzystywanego (...)
2011
1
kwi

Istota:
Czy nieodpłatne przekazanie części zamiennych przez kontrahenta niemieckiego należy traktować jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów za wynagrodzeniem na terytorium kraju i czy czynność ta podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Działając na podstawie art. 14a § 4 i art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) Naczelnik Opolskiego Urzędu Skarbowego w Opolu stwierdza, iż stanowisko Spółki przedstawione w piśmie z dnia 20 lipca 2005 r. w zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług nieodpłatnego otrzymania części zamiennych, jest prawidłowe. UZASADNIENIE Pismem z dnia 20 lipca 2005 r. ( złożonym w tut. Urzędzie 20 lipca 2005 r.), Jednostka zwróciła się do tut. organu podatkowego z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w Jej indywidualnej sprawie, w której nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym. Podatnik przedstawił następujący stan faktyczny: Spółka wykonuje na rzecz podatnika podatku od wartości dodanej posiadającego siedzibę na terytorium Niemiec usługi na (...)
2011
1
mar

Istota:
Czy można odliczyć podatek naliczony od zakupionych części zamiennych do samochodu osobowego?
Fragment:
(...) Urząd Skarbowy Kraków-Stare Miasto, działając na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), w odpowiedzi na Państwa pismo z dnia 16.06.2003 r. uprzejmie informuje. Urząd Skarbowy Kraków-Stare Miasto podziela Państwa stanowisko, przedstawione w powołanym piśmie. Zgodnie z przepisem art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.), Podatnik ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług związanych ze sprzedażą opodatkowaną. W związku z powyższym przysługuje Państwu uprawnienie do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie usług naprawczych (części oraz robocizna). Tut. Urząd zaznacza, iż przy korzystaniu z uprawnienia należy uwzględnić pozostałe przepisy ustawy o podatku od towarów i usług, w tym art. 20. W szczególności ust. 1 powołanej (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.