Cena umowna | Interpretacje podatkowe

Cena umowna | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to cena umowna. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy sprzedając prawo wieczystego użytkowania gruntu na rzecz Starostwa Powiatowego z przeznaczeniem na Muzeum jest uprawniona do zastosowania ceny umownej, odbiegającej znacznie od ceny rynkowej w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?
Fragment:
(...) P O S T A N O W I E N I E Na podstawie art.14a § 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) po rozpatrzeniu wniosku M LP Spółka z o.o żądającego interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie, czy sprzedając prawo wieczystego użytkowania gruntu na rzecz Starostwa Powiatowego z przeznaczeniem na Muzeum jest uprawniona do zastosowania ceny umownej, odbiegającej znacznie od ceny rynkowej w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Naczelnik Trzeciego Mazowieckigo Urzędu Skarbowego w Radomiu stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy podane w w/w wniosku jest prawidłowe w zakresie zastosowania ceny umownej, natomiast udzielenie odpowiedzi czy wnioskodawca jest uprawniony do zastosowania ceny znacznie odbiegającej od ceny rynkowej, w trybie art. 14a) ustawy Ordynacja podatkowa nie jest możliwe. U Z A S A D N I E N I E We wniosku o zakresie stosowania prawa podatkowego Spółka (...)
2011
1
cze

Istota:
Czy jednostkowa cena netto wykazana na fakturze VAT może być zapisana z czterema cyframi po przecinku? Czy zamiast stosowania na fakturze VAT jednostkowych cen netto z czterema cyframi po przecinku można w miejsce ceny netto wpisać cenę brutto?
Fragment:
(...) W odpowiedzi na pismo Ośrodka z dnia 24 maja 2004 r. znak: MOPS.VI.336/8/04 z zapytaniem w zakresie podatku od towarów i usług - Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Tarnowie działając na podstawie art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. nr 137, poz. 926 ze zm.) uprzejmie wyjaśnia: Stosownie do regulacji art. 146 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy z dnia 11 kwietnia 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535) zwanej w dalszej części ustawą - w okresie od 1 maja 2004 r. do dnia 31 grudnia 2007 r. stosuje się stawkę w wysokości 7% w odniesieniu do usług gastronomicznych, z wyłączeniem: - sprzedaży napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,2% oraz napojów alkoholowych będących mieszaniną piwa i napojów bezalkoholowych, w których zawartość alkoholu przekracza 0,5%, - sprzedaży kawy i herbaty wraz z dodatkami, napojów bezalkoholowych gazowanych, wód mineralnych, a także sprzedaży w stanie (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Cena umowna
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.